Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT 5088/4 - 800 - kręci się programator

01 Lut 2007 17:42 8123 14
 • Poziom 10  
  Witam. Pralka jak w temacie. Po załączeniu pokrętło programatora kręci się jak śmigło przeskakując. Lata tak wokoło i nic oprócz blokady klapy się nie dzieje. Proszę o: radę a także opis możliwości pomierzenia pozostałych elementów pralki aby wykluczyć ewentualną awarię czegoś innego niż programator. Jeśli ktoś wymieni jakiś element to proszę również opisać gdzie się znajduje. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
 • Poziom 32  
  Sprawdź grzałke czy nie ma upływności do masy ( lprawa strona ) oraz komora hydrostatu (lewa strona pralki). Powodzenia.
 • Poziom 10  
  Hydrostat ok. Komora czysta. Po dmuchnięciu przełącza zero na zasilanie grzałki. Daje sygnał do programatora. Bez zadziałania ok 0,5V a po zadziałaniu mniej więcej od 1,3 do 1,6V
 • Poziom 32  
  Grzałka zasilana jest z jednej strony przez styki hydrostatu21 i 24 zdrugiej strony z programatora styk E1 i E4 oraz styki E7 i E10 ,problemem jest to że te styki najczęsciej się przepalają a wymontowanie programatora z płytki modułu to niezła gimnastyka.Nie piszesz czy sprawdziłes upływność grzałki to zrób jako pierwsze. Powodzenia.
 • Poziom 10  
  Byłem w trakcie rozkręcania. Nie byłem pewny czy obwód grzałki nie idzie przez jakieś zabezpieczenie termiczne. Teraz już wiem że grzałka jest strzelona, ma przerwę. Pisałem o schemat, już niepotrzeba wyczaiłem miernikiem wszystko. A swoją drogą nie wiedziałem że w takiej pralce jest tak mało elementów elektrycznych. Nie wiem za co tyle kasy się płaci.
 • Poziom 38  
  Pralka ma dobrze prać i posiadać funkcje których potrzebujesz ale nie musi mięć napchanej elektroniki
  Pozdrawiam
 • Poziom 32  
  Cała elektronika jest pod maskownicą( moduł z programatorem i hydrostat) natomiast elementy wykonawcze to silnik główny, pompa ,grzałka z czujnikiem NTC . Pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Panowie. Ale tu nadal chodzi żeby ją naprawić. Wymieniłem grzałke i nic śmigło z programatora jak było tak jest. Sprawdziłem silnik ale tu nie ma nic niepokojącego. Przemierze jeszcze kable do silnika i jak wszystko poskładam i nie będzie chodziło to zabieram się za programator ale jeszcze nie przeczytałem żeby komuś udało się go naprawić.
 • Poziom 32  
  Zwarcie na grzałce mogło spowodować upalenie albo nadpalenie styków tych o których pisałem wcześniej w programatorze.Powodzenia.
 • Poziom 10  
  Też o tym myślałem. Natomiast już byłem taki sprytny żeby rozłożyć programator nawet niewiem jak. Ale jakoś go poskładam. Natomiast myślę że muszę się skupić na elektronice bo wydaje mi się że zepsuł się jakiś tranzystorek od sterowania silniczkiem programatora.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ale czuje że będzie niezła wajcha i trzeba będzie kupić cały moduł za 440 zeta.
 • Poziom 13  
  Witam.
  Sprawdź diodę zenera Dz1 24v
  Może jest przebita , tak jak ja to miałem .
  Pozdrawiam.
 • Poziom 32  
  Sprawdź PW może to Ci pomoże . Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Witam

  Przed przystąpieniem do manewrów z modułem warto sprawdzić jeszcze pompę z podobnym objawem się spotkałem co prawda objaw nie tyczył się akurat całego cyklu programu lecz wybiórczo przeskakiwał ale jeszcze sprawdził bym pompę spustową

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Panowie każda sprawa musi troche poleżęć aby nabrała mocy urzędowej. Dziś wróciłem do tematu i zacząłem składać programator. Przeczyściłem styki i podgrzałem kilka lutów. Po złożeniu maszyna hula. Staszekf dzięki za schemat, porównam z tym co sam wyrysowałem. Rada dla innych jakby się zabierali za ten problem: trzeba spokojnie posprawdzać urządzenia zewnętrzne a jak to nie da nic to dopiero delikatnie rozebrać programator (u mnie delikatnie nie wyszło więc musiałem potem bawić się układanką, ale nic strasznego) poczyścić styki i powinno być ok.