Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla Firefox i Thunderbird. Jak zakładki i e-mail'e-kopia

20 Maj 2007 11:33 2746 12
  • Poziom 27  
    Witam.
    Chciałbym w razie "w" zapytać czy jest jakiś program do masowego skopiowania zakładek w firefox (ulubionych) i e-mail'i w Thunderbird'zie ? Czy pozostaje mi pojedyńcze kopiowanie na dysk?
    Miałem już jednego formata... przekopiowałem cały katalog Firefox'a i Thunderbird'a, czy da się z tych katalogów jakoś odzyskać zakładki i e-mail'e?
    Bardzo proszę o pomoc.
    pzdr
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam

Możesz skorzystać także z programu MozBackup. Ja zawsze jak robię format korzystam z tego programu. Program działa także dla klienta poczty Thunderbird.

Oto link do programu:
    http://mozbackup.pitreck.fc.pl/

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    extra program kowoc dzięki.
    a kurczaczek699 chyba nie zrozumiał tematu.
    A da się jakoś odczytać mejle i zakładki z programów które tak poprostu przekopiowałem sobie przed formatem?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kurczaczek699 napisał:
    ...... tu masz link do programu, jeśli pomogłem proszę dać "pomógł"

Mało, że nie zrozumiałeś problemu i proponujesz program zupełnie autorowi wątku nieprzydatny, to jeszcze domagasz się punktów za nieudzieloną pomoc. Czy sądzisz, że domaganie się punktów jest etyczne? Jeżeli ten, któremu pomogłeś uzna wagę Twojej pomocy, to sam Ci przydzieli punkty. Nie tobie oceniać, czy na nagrodę zasłużyłeś.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    W FF wystarczy skopiować plik:
    Code:

C:\Documents and Settings\TwójProfil\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\n6baticj.default\bookmarks.html

To jest plik, w którym FF zapisuje zakładki (ulubione) Można bezproblemowo przekopiować do nowej instalacji FF. (robiłem tak pomiędzy Xp i Linuksem i działa bezbłędnie)
  • Poziom 27  
    OK , dzięki:D
    a jest jakiś sposób na Thunderbirda? Tak żeby z samych plików wyciągnąć? Bo przekopiowałem sobie na CD cały program i nie wiem czy da się coś wyciągnąć
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zainstaluj Thunderbirda a następnie (Thunderbird musi być zamknięty) kopiujesz do poniższych lokalizacji swoje pliki:
    -> C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\
    -> C:\Documents and Settings\[Nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\

ewentualnie zależnie od wersji językowej i systemu nazwa ścieżki może być inna:
    C:\users\[User Name]\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\
    C:\WINDOWS\Application Data\Mozilla\Thunderbird\Profiles\xxxxxxxx.default\
  • Poziom 16  
    A w FF nie jest czasem tak że wchodzisz kolejno w
    Zakładki>Zarzadzaj zakładkami>Plik>Eksport
  • Poziom 27  
    kombinowałem i posadziłem windowsa:(
    Wgrałem na nowo, inna partycja inna ścieżka...i lipa, na dysku C i tak nie ma katalogu "dane aplikacji" więc poczta i zakładki...poszły :( czy jest jakiś sposób by się uchronić by móc to w razie w odzyskać? Może jakieś lepsze programy? Bo pod tym względem , mianowicie odzysku to wg mozilla jest porażką:(
  • Poziom 35  
    Sposobem domowym tego nie odzyskasz bo nadpisałeś cały system.

Jeżeli chcesz sobie zapisać wszystkie swoje zakładki to najlepiej zrobić to w taki sposób:

Zakładki/Zarządzaj zakładkami/Plik/Eksportuj i zapisz sobie gdzie chcesz.

A co do maili z Thunderbirda:

Klikasz prawym przyciskiem myszy na e-mail i dajesz zapisz jako. Najlepiej jako typ HTML.
  • Poziom 27  
    dziękuję wam, nieraz człowiek na tak prostych rzeczach pada... hehe wszystko odzyskane, pozdrawiam