Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A8 4,2 silnik ABZ - lokalizacja sterownika ABS

22 Maj 2007 19:25 2491 8
  • Poziom 15  
    Czy ktoś wie gdzie znaleźć komputer sterujący ABSem. Od razu zaznaczam że nie ma go tam gdzie podaje mi jakiś program a mianowicie pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy, są tam tylko cztery śruby mocujące ów komputer.
    Mam mianowicie problem z czujnikiem przednim prawym. Komputer nie rejestruje z niego impulsów mimo że jak zmierzę miernikiem to są impulsy zbliżone poziomem do impulsów lewego koła.
    Mierzyłem na wtyczkach czujników.
    Chciałbym zrobić pomiary na wtyczce przy sterowniku aby mieć pewność że problem nie leży w wiązce.
    Przy pierwszej komunikacji był zarejestrowany błąd "przerwa lub zwarcie czujnika prawego przedniego i błędy o braku impulsów z przednich czujników sporadyczne.
    Po skasowaniu błędów pozostał ten o przerwie czy zwarciu czujnika przedniego prawego.
    Gdy rozpiąłem wtyczkę by pomierzyć czujnik (ma 940om) i połączyłem z powrotem, błąd zniknął i już się nie pojawił mimo że nawet włączałem stacyjkę bez czujnika.
    Jedynie jak się przejadę trochę rejestruje błąd o braku impulsów z tego czujnika.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sterownik jest czescia calego bloku ABS z pompa,zaworami itd.
  • Poziom 15  
    Czyli wszystkie czujniki biegły by do tej wtyczki pray pompie hamulcowej?
    Przyznam że z tym się nie spotkałem. Ale sprawdzę...
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Faktycznie, wszystkie czujniki doprowadzone są do samej pompy ABSu.
    Niestety problem musi tkwić w sterowniku, impulsy z czujnika prawego przodu dochodzą do wtyczki więc innej przyczyny nie widzę.
    Ponoć auto było bite z lewej strony.
    Można zatem spodziewać się wszystkiego.
    Nie wiem tylko czy to jest w ogóle rozbieralne i czy można tam zajrzeć do elektroniki?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zobacz w wartościach mierzonych podczas jazdy jaką widzi prędkość.
  • Poziom 15  
    Sprawdzałem, prawego koła w ogóle nie mierzy dlatego po chwili zapala się kontrolka ABSu.
  • Poziom 21  
    Jak był uderzony to sprawdził bym też wiązki kabli bo panowie blacharze to różne niespodzianki potrafią po sobie zostawić
  • Poziom 15  
    Już pisałem że sprawdziłem sygnały czujnika bezpośrednio na wtyczce przy pompie. Wszystko na tym odcinku jest OK. To komputer musiał dostać...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pojęcie względne - jeśli taka twa diagnoza - to podstaw drugi sprawny - lub z wiadomą usterką, ew zamień czujniki (kolejność) i zobacz co sie wtedy okaże.