logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak dostosować rozdzielczość matrycy 800x600 w Toshiba Portege 3440?

helll 22 Maj 2007 22:21 1438 10
REKLAMA
  • #1 3911585
    helll
    Poziom 15  
    Posty: 224
    Pomógł: 10
    Ocena: 7
    posiadam notebook toshiba portege 3440 przystosowanego do matrycy 1024x768 ze względu że posiadam tylko matryce od modelu 3110ct 800x600 podłączyłem

    niestety nie wyświetla mi całości ekranu (nawet w biosie)

    jak to zmienić

    wiem że był model z serii 34xx z matryca 800x600 proc 400 reszta taka sama jak 3440

    bios jest taki sam

    bardzo proszę o pomoc
  • REKLAMA
  • #2 3912033
    goore
    Poziom 13  
    Posty: 49
    Pomógł: 6
    Witam.

    Co to znaczy "Całości" ?

    Nie bardzo zrozumiałem :>.

    Czy chodzi o to, ze obraz jest "mniejszy" i chcesz rozciągnąć na całą matrycę ?

    Jezeli tak to w biosie jest opcja : (piszę z pamięci ;-)) LCD Display Stretch ?

    pozdrawiam
    GooRe.
  • REKLAMA
  • #3 3912229
    helll
    Poziom 15  
    Posty: 224
    Pomógł: 10
    Ocena: 7
    witam

    Polega to na tym że na matrycy 800x600 jest wyświetlany obraz jak by to była matryca 1024x768

    czyli obraz od lewej jest dobrze brakuje trochę prawo ,góra i dół(kursor znika okna dalej sięgają poza strefę widoczną )
  • REKLAMA
  • #4 3912501
    PitD

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3946
    Pomógł: 428
    Ocena: 234
    Kiedys też tak próbowałem zrobić ale się nie udało.
    Niestety w tych laptopach jest to zapisane na stałe w biosie.
    Bios jest inny do każdej serii i nie da się wpisać od innego modelu.
    A i grafiki na pokładzie są nieco inne :)
    Konto firmowe:
    Kuźnia Komputerowa
    Marsz.J.Piłsudskiego 17, Kraków, 31-110 | Strona WWW: https://www.kuznia.pl
  • REKLAMA
  • #5 4346594
    mitusm
    Poziom 20  
    Posty: 526
    Pomógł: 21
    Ocena: 23
    Ciekawe że nie działa, ja przełożyłem matryce z 3010ct do 3110ct i chodzi normalnie.
    Matrycę przekładamy oczywiście z inwerterem.
  • #7 4386317
    mitusm
    Poziom 20  
    Posty: 526
    Pomógł: 21
    Ocena: 23
    Ale w modelu 3410ct, jest matryca 10" 800x600.
    A wiem na pewno że wkładając do niego płytę z wyższego modelu (3440 3480 3490) obraz wyświetlany jest prawidłowo.
    Chyba że matryce od 3410ct i 3110ct różnią się znacząco.
  • #8 4391125
    helll
    Poziom 15  
    Posty: 224
    Pomógł: 10
    Ocena: 7
    w tym modelu tak jest ale tez nizszy jest procesor 400mhz w 3440 jest lcd panoramiczny 1024x768 i co z tym zrobic , dodatkowo kolory sa zle odwzorowywane tak jak przy właczonych 16 kolorach i wrazenie przesunietego nakładajacego sie obrazu
  • #9 4392231
    mitusm
    Poziom 20  
    Posty: 526
    Pomógł: 21
    Ocena: 23
    Wygląda na to że coś źle podłączyłeś.
    Matryca na pewno jest ok ?
  • #10 4392236
    helll
    Poziom 15  
    Posty: 224
    Pomógł: 10
    Ocena: 7
    wtyczka w lcd jest takiej samej szerokosci w obu wersjach, ustawienie nie było zmieniane, jedynie sie zastanawiam czy mi sie nie przetarł jakis przewód - ale nie wiem czy przetarty przewód tak moze zmienic calą kolorystyke no i kwestja sprawdzenia poprawnosci ustawienia pinow we wtyczce


    pozdrawiam PM
  • #11 4396828
    paaawelg
    Poziom 12  
    Posty: 17
    Pomógł: 1
    ja do toshiby 3440 podłączałem matryce od 3410 (matryca 10" 800x600) było tak samo jak opisujesz. W windowsie przestawiłem rozdzielczośc na 800x600 i było OK

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy podłączenia matrycy o rozdzielczości 800x600 z modelu Toshiba 3110CT do notebooka Toshiba Portege 3440, który fabrycznie obsługuje matrycę 1024x768. Po podłączeniu obraz jest niepełny – brakuje fragmentów po prawej, górze i dole ekranu, a kursor znika poza widocznym obszarem, co występuje nawet w BIOS-ie. Próby zmiany rozdzielczości lub rozciągnięcia obrazu w BIOS-ie (np. opcja LCD Display Stretch) nie przynoszą efektu. Wskazano, że BIOS i kontroler graficzny są przypisane do konkretnego modelu i nie można ich zamienić między seriami, co ogranicza kompatybilność matryc. Inne użytkownicy potwierdzili, że matryce o tej samej rozdzielczości (np. 800x600 z modeli 3010CT i 3110CT) działają poprawnie po wymianie wraz z inwerterem. W modelu 3440 zastosowano panoramiczny ekran 1024x768, co może powodować problemy z kompatybilnością i odwzorowaniem kolorów przy użyciu matrycy 800x600, objawiające się zniekształceniami i błędami kolorystycznymi. Sugerowano sprawdzenie poprawności podłączenia, stanu przewodów i pinów we wtyczce matrycy, gdyż uszkodzenia mogą wpływać na jakość obrazu. W systemie Windows można ustawić rozdzielczość 800x600, co poprawia wyświetlanie, jednak problem z BIOS-em pozostaje. Ogólnie, zmiana matrycy na inną o niższej rozdzielczości w modelu 3440 jest ograniczona przez sprzętowe i firmware’owe zabezpieczenia oraz różnice w konstrukcji matryc i elektronice sterującej.
REKLAMA