Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani laser na imprezy

23 Maj 2007 16:32 3967 18
  • Poziom 12  
    parę dni temu dostałem laser tej samej firmy tylko że czerwony na stan do dyskoteki w której świecę, wydaje się nie najgorszy, chociaż gdybym miał wybór to poszukał bym czegoś mocniejszego za tę cenę, chociaż widzę ze jeżeli chodzi o zieleń to za wiele takich nie ma, pamiętaj, że nie ma on sterowania dmx... ale ogólnie z tego co zdążyłem zauważyć sprawdzając go, to ma całkiem ładne efekty, oraz dość duży kąt świecenia... jeżeli będę miał czas żeby go zamontować, to po weekendzie napisze jak sie sprawuje... jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz na gg 4482272 postaram się pomóc...
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    pamiętajcie że taka czerwień jest ok 6 razy słabiej widoczna niz zieleń. Jeśli trzeba takich efektów i podobnych laserowych gratów to zapraszam do siebie
  • Poziom 12  
    wiem wiem, tyle ze czerwony laser ma 80mW a ten zielony 40mW, ale ja bede musial i tak tylko ten czerwony odpalac, bo jak wlacze swoje zielone i kolorowe, to srednio bedzie widac jaki ten laser daje efekt...
    zielone i kolorowe to co masz, też lasery?
  • Poziom 12  
    nom kolorowe czyli zielony, czerwony i zolty w jednym... :P no i kilka zwyklych zielonych, o nienajmniejszej mocy...
    No to w ogóle nie widze sensu kupować takiej lipnej czerwieni :)
    A może chcial być do kolecki jeszcze analogowe RGB, albo nieco przerobić tą czerwoną zabawkę na... 350mW, albo 700? :)
  • Poziom 12  
    hehe no tak, tylko ze to nie ja decyduje tylko szef, kupil, wiec trzeba zamontowac, ale pewnie kupil go na jakiejs promocji takze nie wyszedl tak drogo... ja osobiscie wolal bym niebieski laser, bo teraz tylko on robi na mnie wrazenie, ale jak narazie sa one dosc drogie i dosc slabej mocy... moze niedlugo zaczna taniec... :P
    powiedz szefowi o mnie to cos sie wymyśli.

Wolał bym żeby nie taniały, bo w tedy każdy simsonek będzie miał niebieski laser- diody już będa beeee. Elektroda też pewno na tym ucierpi... :)
    Samego niebieskiego nie ma sensu kupować, lepiej doskłądać trochę kasiorki i kupić cos RGB. tylko znów nie jakies 300mW, bo to nawet do piwialni jest mało ;/
  • Poziom 12  
    no wiec właśnie, u nas RGB nie jest potrzebny(no chyba ze sterowany komputerowo :D) ale jak bym miał tak z 1 porządny, albo 2 słabsze niebieskie to można by zmieniać sobie kolory, bo używanie zielonych już mi sie znudziło... a mam pytanie ile kosztuje zrobienie takiego laserka samemu ?? bo jestem ciekaw na własny użytek... a co do mojego szefa, to niestety on nie lubi samoróbek, woli za coś więcej zapłacić i kupić w sklepie... to powiedziałem mu niech kupi taki laserek za 15k :D trochę mnie wyśmiał :D
  • Poziom 21  
    zmienić kolory :lol:

473nm nie zrobisz w domu

koszty w miarę dobrej zieleni oraz niebieskiego to ceny od 2kzł w górę,
    przy czym niebieski od 6tyś złotych - moce od 100mW
    czator napisał:
    no wiec właśnie, u nas RGB nie jest potrzebny(no chyba ze sterowany komputerowo :D) ale jak bym miał tak z 1 porządny, albo 2 słabsze niebieskie to można by zmieniać sobie kolory, bo używanie zielonych już mi sie znudziło... a mam pytanie ile kosztuje zrobienie takiego laserka samemu ?? bo jestem ciekaw na własny użytek... a co do mojego szefa, to niestety on nie lubi samoróbek, woli za coś więcej zapłacić i kupić w sklepie... to powiedziałem mu niech kupi taki laserek za 15k :D trochę mnie wyśmiał :D

Czator, a kto tu mówi o samoróbkach?
    Patrz jaki ładny, akurat sterowany z PC. Niby czemu cię wyśmiał? a co on chce kupić za 15kzł. Domyślam się że uznał tą kwote za beznadziejnie niską. U niemców taki RGB~700mW kosztuje około bańki
  • Poziom 15  
    Witam Szanownych Kolegów! Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego lasera rgy sterowanego przez DMX. Jestem ciekaw co sądzicie o tym: http://www.allegro.pl/item197264573_200mw_rgy_nowy_f_ra_gw_24m_wysylka_gratis_.html Czy do tego lasera pasowałby ten sterownik: http://www.allegro.pl/item197192925_promocja_sterownik_dmx_do_scanerow_itp_hurt_wawa.html
    Używałbym go na małych imprezach oraz do zabawy/nauki w domu.
    Czy ten laser ma wystarczającą moc aby promień było widać bez dymu? Z góry THX za odpowiedzi.
  • Poziom 21  
    DJ_DrEw napisał:
    Witam Szanownych Kolegów! Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego lasera rgy sterowanego przez DMX. Jestem ciekaw co sądzicie o tym: http://www.allegro.pl/item197264573_200mw_rgy_nowy_f_ra_gw_24m_wysylka_gratis_.html Czy do tego lasera pasowałby ten sterownik: http://www.allegro.pl/item197192925_promocja_sterownik_dmx_do_scanerow_itp_hurt_wawa.html
    Używałbym go na małych imprezach oraz do zabawy/nauki w domu.
    Czy ten laser ma wystarczającą moc aby promień było widać bez dymu? Z góry THX za odpowiedzi.

bez dymu nie ma szans ;)
    co do sterownika to każdy sterownik DMX jest dobry
  • Poziom 12  
    no tak, dym do laserów najważniejszy :D a co do tego lasera od niemcow to bańka znaczy tysiąc czy więcej ?? :p co do sterowania laserow przez dmx, to bynajmniej jak dla mnie jest to sednie rozwiązanie, chyba ze jest to laser w głowicy albo skanerze, znacznie lepszy efekt daje moim zdaniem laser sterowany za pomocą dźwięku... jestem dość początkującym lighterem, i z laserami wcześniej zbyt wiele do czynienia nie miałem... wiec prosił bym o więcej informacji na temat tego lasera RGB... z góry dzięki...
    -> DJ_DrEw zapukaj do mnie na PW, czy GG to pomyśli sie nad jakimś laserkiem dla Ciebie w dobrej cenie

"Bańka" to znaczy milion, patrztyłem teraz na ceny i jednak sie mylilem, taki 600mW projektor to koszt ok 60tyś.
    Ten Projektor odemnie ma 150mW zieleni 532nm, 150mW niebieskiego 473nm, i 350 czerwieni 650nm. Galva 30Kpps, złącze standardu ILDA - sprawdzone z USB boxem mamby, jak i RIYA. Full analog, czyli laser nie ma dwóch stanów- świeci, nie świeci. Ale kilkadziesiat poziomów jasności. Kapitalnie przekłada sie to na ilośc barw i wyświetlane efekty
    Kupując takie RGB trzeba patrzeć na składowe barw. Bo takie wschodnie (i pewne markowe) wynalazki maja np dużo zieleni (bo tania), a za mało reszty barw. Efekt jest taki że biały kolorek bedzie nie dla 1W tylko dla 400mW (gdy jeszcze był analogowo sterowany).
    Ogólnie takie RGB polecał bym juz z PC sterować.

Popieram MORI'ego, żadne storwanie dzwiękiem nie da tego co może dać DMX, przy okazji- lepiej wklejaj linki do z moimi pierdołami ;)
  • Poziom 12  
    heh no tak, tylko ze nie każdy sterownik dmx ma opcje sterowania dźwiękiem, i nie wszystkie lasery maja opcje, żeby w dmx`ie włączać takie sterowanie... :/ a sterowników nowych mi nie potrzeba... :P heh a sterowanie ILDA to wyższa szkoła jazdy, do tego za o wiele większe pieniądze... :/ a co do 15k zł za laser, to chodziło mi o ten: http://www.prosklep.com/product_info.php?products_id=8658
    Kontrola nad projektorem poprzez "ILDE" to wydatek ok 2tyś zł. Do klubów bardzo dobra wydaje się być mamba. Zrobisz w niej dobre show, jak i pobawisz się liveplay'erem.
    Nie przyznawaj sie do tego że nie masz DMXa bez możliwosci puszcenia programu na dzwięk. Pozatym, każdy znany mi Chiński laser (czy jak kto woli Niemiecki) jeśli ma DMXa to można nim wywołać fukcje pracy na dzwięk.
    Powiedz szefowi może tak. Mam też karty do której mogę upchać (prawie) dowolną grafikie. Tak że nie potrzebujecie PCta żeby wyświetlić np swoje logo. Jeśli nie chce włazić w koszta to jest to na pewno rozwiazanie. Karta chodzi w trybie TTL RGY, przetwornik pozycji jest 8 bitowy (jak ci to coś mówi ;) )