Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana elektroniki w falownikach Hitahi

25 Maj 2007 10:01 1025 3
  • Poziom 13  
    Witam kolegów. Mam dwa uszkodzone falowniki Hitahi, L 100 z uszkodzonym modułem mocy (zwarcie) oraz SJ 100 z uszkodzoną elektroniką (na wyświetlaczu świecą się same ósemki). Przełożyłem elektronikę z L100 do SJ 100 i po podaniu zasilania na wyświetlaczu pojawia sie błąd F08 - błąd pamięci eeprom a po nim F04 - nieokreślone przeciążenie. W instrukcji pisze że błąd eepromu może być spowodowany złymi ustawieniami w parametrach falownika, problem w tym że w menu parametrów moge sie poruszać ale nie mogę ich edytować. Czy taka podmiana elektroniki jest możliwa?, a jeśli tak to jak odblokować edycje parametrów.
  • Spec od Falowników
    Widocznie jest jakiś klucz, po którym software rozpoznaje hardware. SJ 100 jest wektorowy, L 100 chyba nie - na pewno interfejs płyta mocy - elektronika będzie inny. Można byłoby przełożyć sam eeprom, o ile płytka elektroniki wygląda podobnie - ale wątpię w powodzenie. A moduł mocy pewnie jest zalany epoksydem i wymienny nie jest.
  • Poziom 13  
    Witam. L 100 nie jest wektorowy, elektronika w obu falownikach wygląda identycznie dlatego spróbowałem podmianki. Moduł mocy zalany żywicą nie do naprawy.
  • Poziom 13  
    Falowniki poszły do utylizacji. Zamykam temat.Dziękuję za zainteresowanie