Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seo Perfect i Avensis 99 - funkcja comfort?

27 Maj 2007 22:22 1992 16
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chce zainstalowac ww. alarm w Avensis '99 Kombi. Z tego co wyczytalem na elektrodzie i w znalezionym manualu, posiada on predefiniowany program dla tego modelu.
    1) Co oznacza program comfort w tym alarmie?
    2) Czy mozna z niego skorzystac w ww. aucie?
    3) Czy moge spodziewac sie, ze bedzie dzialalo automatyczne domykanie szyb przy uzbrojeniu?
    4) Jakiego instalatora alarmow w Poznianiu polecilibyscie?

Z gory dzieki.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Comfort właśnie oznacza możliwość domykania szyb
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Avensis nie ma comfortu, nie wykorzystasz jej w tym aucie. Musisz zamontować sterownik domykania szyb.

Tak na szybko Bartek_P i Zmacio są z Poznania.
  • Poziom 10  
    danielra: Dzieki! W sumie powinienem sie teraz przyznac, ze po wyslaniu postu znalazlem alarm na conda i tam napisali, co to comfort :-)

renqien: Szkoda :/ A takie silowniczki to ile moga mnie wyniesc? Jest sens sie szarpnac?

Jak na razie mam oferte z P-nia na instalacje za 560zl wliczajac podlaczenie do SEO dodatkowego ukrytego przycisku immobilizera. Brzmi sensownie?

Dzieki za nicki, masz moze do nich jakies tel/adres? Sprobuje sie z nimi skontaktowac tez na priva.

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mialem na mysli oczywiscie sterownik zamykania szyb, o ktorym mowiles.
    W trakcie pisania myslalem, ze taki sterownik to pewnie silowniczkom od szyb zapodaje i mi tak wyszlo, ze zamiast sterownik napisalem silowniki....

Pytanie pozostaje aktualne.
  • Poziom 32  
    Zawsze jest sens się szarpnąć, jedno zostawienie samochodu z otwartym oknem i kilka cennych drobiazgów może zmienić właściciela.
  • Poziom 26  
    juppie napisał:
    ....... na instalacje za 560zl wliczajac podlaczenie do SEO dodatkowego ukrytego przycisku immobilizera.................

No no....
    Ładnie sobie liczą tam zachodzie naszego kraju za założenie Perfecta do japońca.....
    Chyba pomyślę o założeniu filii w okolicach Poznania.
    Na pewno się opłaci....
    Pozdrawiam wszystkich pracujących pod kolumną kierownicy.
  • Poziom 32  
    ...a przy okazji uzupełnij profil o lokalizację...
  • Poziom 10  
    renqien: Mysle podobnie. Z zalozenia zawsze zamykam okna, ale jakby niedrogo mozna bylo to miec automatycznie, to dlaczego nie? Taki sterownik http://www.conda.pl/product.php?id=68&k=4&pk=5&ppk=0
    bedzie OK? Bedzie mozna do niego podpiac SEO?

solecki.m: Zapraszam. Byle w tym tygodniu ;-) A na powaznie, duze miasta niestety tanie nie sa ;( . To sie zaczyna od cen podstawowych produktow. Co robic.

Pytalem o instalatorow z Poznania i okolic, bo moze oni mogliby mi zalozyc ten alarm i byc moze taniej :-) Jak juz pytam na forum, to niech ktos z forumowiczow ma szanse zarobic.
  • Poziom 26  
    Trochę wstyd, ale to zrobię....
    Tak na szybko to południowe Mazowsze....

Dodano po 39 [sekundy]:

xwit napisał:
    A ile ty byś za to wziął?

max 450PLN

:arrow: Xwit jesteśmy sąsiadami, do mnie masz 20 - 30 km.
  • Poziom 10  
    solecki.m napisał:
    max 450PLN

Za alarm + ukryty przycisk? Coz, albo ten zaklad jest drogi, albo to Poznan...
  • Poziom 33  
    Powiadasz?Tylko nie wiem gdzie pomieszkujesz?To powiem ci,że mało cenisz swoją wiedzę.Nie mówię by przesadzać ale to trochę mało.Ja bym się zamknął ceną 500-550 ał.Zależy od osprzętu alarmu.
  • Poziom 26  
    Około 200.000 mieszkańców w tym 70.000 bezrobotnych. Tu każdy każdą złotówkę ogląda dwa razy zanim wyda.....
    Powiesz za wysoko, to pojedzie do "pana Henia" za stodołę....
    "Pan Henio" - Złota rączka wszystko robi, mechanikę elektrykę, elektronikę, ABSy, ASRy, krawaty wiąże i usuwa ciążę...

Qrde, chyba odbiegamy od tematu.
  • Poziom 32  
    A ja zauważyłem, że coraz więcej moich znajomych zaczyna cenić swoją pracę. Kupują KTSy i inne sprzęty do elektroniki samochodowej, opłacają ubezpieczenie od odpowiedzialności "jak coś pójdzie nie tak" i znacznie podwyższają ceny. Bo klienci coraz częściej szukają profesjonalisty, a nie "pana Henia".
    Ostatnio jeden z moich znajomych "się naprostował" i podniósł cenę za montaż do 450 złotych plus koszt alarmu. Efekt jest taki, że roboty ma tyle samo, tylko przyjemniej mu się robi.
    Natomiast ci, którzy na siłę dopasowywali ceny do poziomu "pana Henia" zwinęli majdan i pojechali "na truskawki" do Irlandii.
    Zbyt wiele było już przypadków zapalenia poduszek, uszkodzenia komputera i innych wpadek "pana Henia" i ludzie boją się oddawać samochody byle komu. Lepiej zapłacić 200 złotych więcej za profesjonalny montaż niż 4000 za nowy komputer, za który "pan Henio" nie zapłaci, bo jest na zasiłku.
  • Poziom 31  
    I to samo z uporem maniaka powtarzam u siebie w firmie.
    Prosty przykład, mój post tam gdzieś wyżej.
    Z montażu za 300 zł robi się 300 zł x2, tyle oczywiście kosztuje to instalatora, bo klientowi przeciez się nie powie że musi dopłacić, bo coś poszło nie tak

Rozumiem że trzeba dopasować się z cenami do danego miasta, ale nie żeby po kosztach robić.

Jak mi się klient pyta czy jak zrobie prywatnie to bedzie taniej, to odpowiadam że nie, nie będzie taniej, moze będzie troche lepiej lepiej.

Ale czasem rynek wymusza takie a nie inne ceny.
    Wystarczy porównać ceny w Warszawie i np. w Białymstoku.