logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Regeneracja głośników GDN 30/60 – szacunkowy koszt i serwis w Gorzowie Wlkp.

28 Maj 2007 15:06 1160 14
REKLAMA
  • #1 3928861
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3929117
    lowbird
    Poziom 23  
    Posty: 648
    Pomógł: 36
    Ocena: 45
    Jeśli w ogóle się nie ruszają to mozliwe ze cos jest w szczelinie, a jesli nie ruszają sie przy pracy wzmacniacza to spalona cewka
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 3929120
    kris91
    Poziom 15  
    Posty: 211
    Pomógł: 9
    przyjedz do poznania na tzw rzeznie ktora odbywa sie co niedzele ;-) tam Ci pomoga, albo kup zestaw naprawczy na allegro i zregeneruj glosniki jeszcze raz ;]
  • REKLAMA
  • #4 3929489
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 3929684
    lowbird
    Poziom 23  
    Posty: 648
    Pomógł: 36
    Ocena: 45
    Najprosciej będzie wyciąc kopułke, wtedy będziesz widzial cewke. Jest to duzy glosnik z duzą cewką wiec nie będzie trudności z manewrowaniem, jak umiesz zciagnac magnes (ja nie umiem) to mozesz. Z zawieszeniem wszystko jest w porządku ?
  • Pomocny post
    #6 3930077
    Joker2
    Poziom 23  
    Posty: 681
    Pomógł: 56
    Ocena: 264
    Na 100% przygrzana cewka. Ktoś ostro gazował te głośniki :) Pod wpływem temperatury cewka się rozszerza i zniekształca, przez co nie chodzi równo w szczelinie, ociera o nią, lub nawet się "zakleszcza".

    Niewiem jak masz zamiar ściągnąć magnez, skoro jest zaciśnięty razem z koszem. Zniszczysz głośnik. Sprawdź cewkę, tak jak proponuje Lowbird.
  • #7 3930086
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 3930143
    lowbird
    Poziom 23  
    Posty: 648
    Pomógł: 36
    Ocena: 45
    to znaczy, ze masz odklejony magnes? Jesli tak to musisz go przykleic w odpowiedniej pozycji, to bedzie ciezkie zadanie
  • REKLAMA
  • #9 3930144
    AVG
    Poziom 30  
    Posty: 1339
    Pomógł: 120
    Ocena: 32
    W twoim przypadku uzwojenie cewki mogło się zsunąć z karkasu cewki dlatego blokuje ruch membrany, a dokładniej cewki w szczelinie magnetycznej, sposobem żeby to naprawić to rozkleić układ drgajacy na części pierwsze i wstawienie nowej sprawnej cewki.

    Pozdr.
  • #10 3930415
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 3930477
    lowbird
    Poziom 23  
    Posty: 648
    Pomógł: 36
    Ocena: 45
    Wyciagnij ten magnes (wnioskuje, ze mozesz to zrobic) i sprawdz czy da sie ruszyc tą cewką.
  • #12 3931030
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 3931296
    Joker2
    Poziom 23  
    Posty: 681
    Pomógł: 56
    Ocena: 264
    Będzie. Dlatego jak Ci zależy na tym głośniku i żeby grał, to lepiej go oddaj do naprawy. Bez urazy oczywiście ;)
  • Pomocny post
    #14 3931412
    AVG
    Poziom 30  
    Posty: 1339
    Pomógł: 120
    Ocena: 32
    lowbird napisał:
    Wyciagnij ten magnes (wnioskuje, ze mozesz to zrobic) i sprawdz czy da sie ruszyc tą cewką.
    Żeby wyciągnąć układ magnetyczny tj nabiegunniki i magnes, trzeba rozebrać głośnik na części pierwsze, bo układ magnetyczny jest przymocowany do kosza głośnika na klej i śruby które się znajdują pod dolnym zawieszeniem głośnika wiec raczej samego magnesu bez demontażu głośnika nie zdejmiesz.
  • #15 3932766
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ Głośniki GDN 30/60 nie reagują na sygnał wzmacniacza, membrany są nieruchome, co może wskazywać na uszkodzenie cewki lub jej zablokowanie w szczelinie magnetycznej. Przyczyną problemu może być przygrzana, rozszerzona cewka, która ociera o magnes lub zsunęła się z karkasu, blokując ruch membrany. Magnes może być odklejony lub przesunięty, co powoduje ocieranie i uniemożliwia prawidłowe działanie głośnika. Demontaż magnesu wymaga rozebrania głośnika na części pierwsze, gdyż jest on przymocowany klejem i śrubami pod dolnym zawieszeniem. Próba samodzielnej naprawy, np. zdjęcia magnesu i czyszczenia cewki, jest ryzykowna i może uszkodzić głośnik. Zaleca się oddanie głośnika do profesjonalnego serwisu. W dyskusji pojawiła się także sugestia zakupu zestawu naprawczego lub wymiany na inny model, np. CIS STX, aby poprawić charakterystykę dźwięku w zakresie 70-80 Hz. Lokalizacja serwisu w Gorzowie Wielkopolskim nie została jednoznacznie wskazana, natomiast zasugerowano wyjazd do Poznania na specjalistyczne spotkania naprawcze.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA