Ja wczoraj rozwiązałem w taki sam problem w gigasecie 900 zalanym kawą z dużą ilością cukru ( taśma do LCD podmokła i się odkleiła ), w następujacy sposób:
wszystko wytarłem denaturatem, taśma sterczała z 0,5mm nad płytką ale przykrywa ją górna krawędz gumowej wytłoczki klawiatury. Na tą krawędznałożyłem jeszcze pasek 3-4mm szeroki a długi od lewego do prawego końca taśmy. Całość obwiązałem razem z płytko zwój na zwoju nitką. Dlapewności, ponieważ nacisk na srodku szerokości jest najmniejsz dałem jeszcze jeden pasek takiej gumowej pianki gr 1mm ale już tylko długości15mm i na środku i nitką go. Nitka to świetna żecz

)))
A pianka to np z uszczelek do okien. Ja miałem taką żółtą 1mm gr z opakowania lasera-breloczka. Działa 100%
Pozdro
p.s. jakby ktoś miał namiar na instrukcję do gigaset 900 byłbym verry wdzięczny, a gdyby tak jeszcze sposób na zapomniany 4 cyfrowy pin

)))