Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LG RZ-26LZ50 - ciemny ekran

31 Maj 2007 21:40 2960 6
  • Poziom 19  
    Witam
    Fonia jest, przez Euro wychodzi fonia i wizja. Świetlówki sie świecą , napięcia z zasilacza są. Obrazu nie ma, OSD też. Patrząc pod kątem widać jakby pionowe paski ale nie jestem pewien. Jak sie do tego zabrać?
  • Spec od TV
    Sprawdź zasilanie drivera matrycy...
  • Poziom 28  
    Czensto bywa pszepalony bezpiecznik na plyczie sterujocej matrycami...
  • Poziom 19  
    Sprawdziłem wszystkie dławiki zasilające są dobre do IC901 (GM5221) napięcie dochodzi poprzez L900 - 903, na gnieżdzie matrycy jest 5 V poprzez L904. Patrząc po ciemku obraz jest szary z pionowymi pasami które zmieniają sie wraz ze zmianą treści obrazu.
  • Spec od TV
    Prawdopodobnie masz wadliwy driver LCD ale trudno stwierdzic to na 100% Taki sam objaw może być w przypadku uszkodzonej matrycy lub płyty sygnałowej ale są to zdecydowanie rzadsze przypadki. Posiadam trochę dokumentacji do LG ale na niewiele się zdaje :D w praktyce...
  • Poziom 19  
    Uszkodzona jest matryca albo płytka od niej. podłlaczyłem inną mniejszą matryce i obraz jest ok
  • Spec od TV
    Pozostaje Ci przelutowanie(hotair) drivera, zmiana softu, w EEPROMie raczej mała szansa, sprawdź zasilanie matrycy tzn. osobny zasilacz w driverze matrycy, powinno być około 12-14V na wyjściu. W praktyce najczęsciej uszkodzone sa właśnie zasilacz matrycy(taki mały przetwornik DC/DC albo układ VLSI, natomiast RAM, stabilizatory-prawie wcale) Kieruj ukłony do Wroca lub Kwidzyna i szukaj drivera :|