Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wiwa hd 128usb

jaarex 12 Jun 2007 18:54 4725 10
    jaarex
    Level 15  
    Kupiłem ten odtwarzacz z kilku powodow cena, wyglad, gabaryty. Koszt 149zł w hipersklepie:-)

Problem jest nastepujacy:

Podlaczam pod USB dysk 80gb z filmami w kieszeni usb z dodatkowym zasilaniem. Wiwa wykrywa ten dysk i zawartosc ale przy odtwarzaniu filmow divx sa zaciecia, nastepnie dzwiek jest ok a obraz stara sie nadazyc za dzwiekiem. Czytałem ze moze byc to wina USB chodzi o wersje 1 lub 2. jak wersje USB ma ten odtwarzacz?
    AxelNext
    Level 38  
    WIWA 128U ma USB 1.1, a do odtwarzania filmów potrzeba 2.0 także gniazda USB możesz używać do odtwarzania nagrań mp3 i zdjęć jpeg.
    Nie musisz posiadać zewnętrznego HD, możesz użyć pamięci Flash, Pendrive .
    jaarex
    Level 15  
    szkoda bo byloby to bardzo dobre rozwiazanie z filmami.
    Jezeli chce posłuchać muzyki mp3 podlaczam sobie mniejszy dysk 20gb segate i dzial ok.
    Szkoda ze divx sie zacina, filmy zrobione z aparatu cyfrowego SONY w1 (mpg) dzialaja bez zaciec.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Odtwarzacz ten sie bardzo grzeje. Grzeje sie procesor es8380faa oraz zasilacz.
    Moze przykleic jakis radiator na ten uklad?
    AxelNext
    Level 38  
    jaarex wrote:
    ...filmy zrobione z aparatu cyfrowego SONY w1 (mpg) dzialaja bez zaciec.
    To zależy od bitrate filmu.
    DivX'y o niskim bitrate lub pliki .mpeg 1 mogą być odtwarzane z USB płynnie, ale może występować desynchronizacja audio i video.

jaarex wrote:
    Odtwarzacz ten sie bardzo grzeje. Grzeje sie procesor es8380faa oraz zasilacz.
    Moze przykleic jakis radiator na ten uklad?
    Wadą modelu 128 jest mała obudowa przez co odtwarzacz nadmiernie się nagrzewa co nie występuje w takim stopniu w większym modelu 228, ale za to 128 ma lepszy procesor.
    Przyklejenie radiatora jest bardzo dobrym pomysłem także jeśli odtwarzacz jest po gwarancji, albo nie zależy Ci na gwarancji to przyklejaj.
    WIWA 128U ma otwory z boku i od spodu po prawej stronie także dobrym wyjściem byłoby dorobienie nóżek o wysokości około 1 cm tak aby odtwarzacz miał większą wentylację od spodu.
    Z czego zrobić nóżki :?::D ..... np. z jakiś gumek, uszczelek itp.
    Ja bym szukał tulejek gumowych w sklepie motoryzacyjnym :roll:
    jaarex
    Level 15  
    Przykleiłem radiator. Zastosowałem nuzki ze stergo tunera tvsat moze nie zabardzo to wyglada ale moze bedzie sie mniej grzał.

Odtwarzacz jest na gwarancji ale nie było zadnejplomby naklejki wiec jezeli nawali to zdejme radiator doprowadze go to takiego stanu jak ze sklepu i zareklamuje.

Zasilacz jest zrobiony po kosztach. Wolałbym tranzystor sterujacy przetwornica niz jakis układ fatalnie to wyglada i wg mnie jest awaryjne ale zobaczymy. Trafo tez zostawia wiele do zyczenia mniejszego nie mozna było wsadzić:-) (przykład: jest tak małe jak np transformatorki glosnikowe w starym radiu np MINOR na TG50) bez nensu!

Mechanizm tacki wydaje sie byc trwały zadnych gumek same tryby.

Ostatnie pytanie optyka laser ile wytrzyma?
    AxelNext
    Level 38  
    jaarex wrote:
    Odtwarzacz jest na gwarancji ale nie było zadnejplomby naklejki
    Na moim jest naklejka, pasek, na którym jest napis bellwood NIE ZRYWAĆ GWARANCJA !

jaarex wrote:
    Ostatnie pytanie optyka laser ile wytrzyma?
    Z tym jest różnie :|
    Zależy jak często będziesz używał, z opisów użytkowników wynika że od 3 miesięcy do 2 lat :spoko:

Zresztą jaka cena taki sprzęt :D
    lukskajwoker
    Level 12  
    mam dysk 360 GB i czyta mi filmy przez USB pieknie.
    jeden dvd poszedł do napraway - z dnia na dzien umarł.
    drugi zyje.

Dodano po 37 [sekundy]:

aha a co do naklejki to ponoc łatwo ja się odkleja - :) przeczytałem na innym forum.
    jaarex
    Level 15  
    moze i czyta filmy przez usb ale nie divx-a pojemność 360gb dla HDD to jak dla mnie za mało. Zadna rewelacja.

Jezeli twoj odtwarzacz WIWA 128USB czyta Tobie Divx-a z HDD to albo ja odwrotnie wkladam wtyczke USB do tego odtwarzacza :-) :-) albo ty nie wiesz co piszesz! Chyba ze odtwarzasz dziadoskiej jakosci pliki np teledyski w divx-e ktore maja po kilka minut.

Po prostu transfer pomiedzy dyskiem a odtwarzaczem jest zbyt wolny musze sie z tym pogodzić.

Zresztą jaka cena taki sprzęt tak jak napisał: axelakis

Jezeli chodzi o naklejke (plombe) to u mnie jak juz pisalem poprzednio jest brak.

Temat uwazam za zamkniety.
    AxelNext
    Level 38  
    Jaarex i Lukskajwoker czy w waszych WIWA 128U podczas odtwarzania filmów licznik pokazuje na starcie 10:00:00 albo 30:00:00, oczywiście czas podczas odtwarzania płynie normalnie bo zastanawiam się dlaczego zamiast pierwszej cyfry zamiast "0" mam "1" albo "3" :cry:
    jaarex
    Level 15  
    Tak w moim tez pokazuje te cyfry. napoczatku myslalem ze sa to sesje na plycie ale przeciez plyte nagrywam od poczatku do konca i sesje zasze zamykam. Nie zaleznie co mam ngrane na plycie i czy to jest plyta DVD czy CDR. Nie wiem co one oznaczaja.
    AxelNext
    Level 38  
    Dzięki Jaarex za odpowiedz :D
    Ja na początku myślałem że to kolejność nagrań, ale szybko zrezygnowałem z mojej teorii po włożeniu następnej płyty.
    O sesjach nie pomyślałem :)

Widocznie ten typ tak ma :D