Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawinięcie transformatora toroidalnego

16 Cze 2007 23:11 1010 7
  • Poziom 22  
    Witam.
    Umie ktoś nawinąć transformator o rdzeniu toroidalnym?
    Potrzebny mi około 350VA 4x40V najlepiej z zabezpieczeniem temperaturowym.
    Jeśli tak to za ile ?
    W sklepach jest o wiele za drogo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam, czy jest to przewinięcie istniejącego transformatora?
    spotkałem się z opisami nawijania spawarek na rdzeń starego silnika to podobno wygląda tak, że drut jest nawinięty na długą "Klapkę" i przeszywany dookoła rdzenia. Jeśli to konieczne to można drut łączyć ze sobą ale złącza muszą być odpowiednio, starannie izolowane. Połowa sukcesu by uzwojenie nie było zbyt luźne bo szybko ulegnie zniszczeniu (drgania powodują przetarcie się izolacji)
    Pozdrówki
  • Poziom 22  
    No raczej nie przewinięcie, tylko nawinięcie od początku ( jak ktoś się tym zajmuje to chyba rdzeń ma ? ) lub chciałbym kupić używane.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - spawarki
    Polecam Ci: http://www.toroidy.pl/ wykonają trznsformator toroidalny o dowolnych parametrach, ceny mają naprawdę konkurencyjne (sam u nich kupuje)
  • Poziom 22  
    W pierwszej kolejności myślałem o toroidy.pl i dostałem odpowiedź że interesujący mnie transformator kosztuje 200zł + przesyłka 18,50zł.
    A 220 zł za trafo 350VA to trochę dużo...
    Pozdrawiam
  • Specjalista - spawarki
    Taniej niż na toroidy.pl raczej nigdzie nie dostaniesz (bynajmniej jak ja potrzebowałem to pytałem po różnych stronkach i tam było najtaniej). Spytaj jeszcze na www.indel.pl ale nie sądzę aby było taniej.
  • Poziom 22  
    A nie ma ktoś takiego transformatora na sprzedaż ? ( używanego )
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Ponawiam prośbę.