logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Klimatronik Nię włącza się KLIMA Seat Toledo II 1,9TDI 1999r

keydo 17 Cze 2007 19:40 12366 6
REKLAMA
  • #1 3994006
    keydo
    Poziom 10  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Witam mam problem z climatronikiem w toledo II 1,9 tdi z 99r przy próbie załączenia klimatyzacji kontrolka od klimy zapala się na dosłownie 1s i gaśnie. Po nabiciu klimy dalej ten sam problem. Problem jest też z połączeniem z kompem, bylem juz u trzech fachowców i żaden nie mógł się połączyć z tą nieszczęsną klimą, każdemu z nich udało się tylko połączyć z silnikiem. Napiszcie mi proszę co może być przyczyną niedziałającej klimy i czy da sie jakoś samemu tą usterkę zlokalizować i usunąć, a jak nie to jakim programem i czym najlepiej połączyć się z kompem klimy.

    Dzięki z góry za odpowiedź
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3994917
    radyjator
    Poziom 19  
    Posty: 414
    Pomógł: 3
    Ocena: 54
    Witam. Ostatnio miałem taki przypadek z ibizą >00r. Jednak w tym przypadku nie chciał sie łączyć z niczym. Ten model był już na transmisji CAN. Dopiero po odłączeniu radia co niby nie ma związku udało sie uzyskać połączenie jednak tylko z silnikiem. Pozostała robota na piechote. Sprawdzenie czujników temperatury, Cisnienia płynu chłodzącego, sterownik wentylatorów. Ja bym zaczął własnie szukać przy czujniku ciśnienia i przy wentylatorze. Nie panmiętam czy akurat tak jest w tym aucie ale raczej w czasie działania klimy powinien chodzić jeden z wentylatorów, gdy on nie chodzi klima sie nie włączy. A czy podczas włączania załącza sie sprzęglo sprężakicharakterystycznym kliknięciem i obciązeniem silnika?
  • REKLAMA
  • #3 3995147
    ARTURG14
    Poziom 19  
    Posty: 269
    Pomógł: 22
    Ocena: 112
    ODŁACZ MAŁA WTYCZKE PRZY STEROWNIKU (LEWA PODŁURZNICA POD AKUMULATOREM)PODAJ LITERKE STEROWNIKA I ZMIERZ NAPIECIE NA BIAŁYM KABLU NA SKRAJU WTYCZKI OD 6V DO 11 V WŁACZA KLIME +12 WŁACZ 2 STOPIEN WENTYLATORA,JAK MNIEJ TO CZUJNIK CISNIENIA ALBO MAŁO GAZU
  • REKLAMA
  • #4 4000123
    keydo
    Poziom 10  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Dzieki za szybką odpowiedź. Okazuje sie ze jeden z przewodow jest uszkodzony i ulatnia sie gaz. Musze najpierw wymienic uszkodzona czesc a pozniej jeszcze raz nabic klime. Bede informowal czy to bylo główną przyczyną...
  • REKLAMA
  • #5 4000587
    marekfiesta
    Poziom 19  
    Posty: 512
    Pomógł: 16
    Ocena: 321
    czy gaz jest czy nie ma kontrolka przy załączeniu przycisku od klimatyzacji powinien zaświecic nie powinna gasnąć nawet przy braku gazu R 134a lecz załączenie sprężarki następuje dopiero przy odpowiednim ciśnieniu
  • #6 4003917
    keydo
    Poziom 10  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Kolega podjechal do serwisu tym autkiem. Tam stewierdzili ze uszkodzone jest sprzegło klimatyzacji i dlatego nie chce sie zalaczyc klimatronik. Kontrolka klimy swieci sie tylko po przytrzymaniu przycisku zalaczajacego. Uklad jes szcelny. Dziwne jest to ze nabili tam gaz na 7,5 a przeciez jak sprezarka nie chodzi, to jakim cudem natloczyli gazu tak duzo??? Trzeba bedzien kupic to sprzeglo i zobacze dalej co bedzie.
  • #7 4040233
    ARTURG14
    Poziom 19  
    Posty: 269
    Pomógł: 22
    Ocena: 112
    bedzi to samo jak sprzeglo nie działa .sprzegło jest po przekazniku i tam juz niema zabespieczeń.typu mało gazu duzo gazu.jak wszystko ok z gazem i cujnikami to moduł włacza klime

    Dodano po 20 [sekundy]:

    bedzi to samo jak sprzeglo nie działa .sprzegło jest po przekazniku i tam juz niema zabespieczeń.typu mało gazu duzo gazu.jak wszystko ok z gazem i cujnikami to moduł włacza klime

Podsumowanie tematu

✨ W samochodzie Seat Toledo II 1,9 TDI z 1999 roku występuje problem z climatronikiem – kontrolka klimatyzacji zapala się na sekundę i gaśnie, a po napełnieniu czynnikiem chłodniczym problem pozostaje. Próby połączenia się z komputerem klimatyzacji nie powiodły się, możliwe jest jedynie połączenie z komputerem silnika. Sugerowane jest sprawdzenie czujnika ciśnienia, czujników temperatury, sterownika wentylatorów oraz działania sprzęgła sprężarki klimatyzacji, które powinno się załączać przy włączaniu klimatyzacji. Uszkodzony przewód powodujący ulatnianie się czynnika chłodniczego został wykryty i wymieniony. Serwis stwierdził uszkodzenie sprzęgła sprężarki, które uniemożliwia załączenie klimatyzacji mimo prawidłowego ciśnienia czynnika. Sprzęgło jest sterowane przez przekaźnik bez dodatkowych zabezpieczeń, a jego awaria powoduje brak załączenia sprężarki i tym samym niedziałanie klimatyzacji. Zaleca się wymianę sprzęgła sprężarki i ponowne sprawdzenie działania układu.
REKLAMA