Witam!
Posiadam neostrade tp i modem thomson speedtouch 510. Chcę korzystać z telefoni VOIP ale nie mogę. Sprawdzałem u sąsiada, który ma zwykły modem przez USB i wszystko działa.
Podejrzewam, ze problem jest z moim modemem który nie przepuszcza pakietów.
Program xlite do koszystania z VOIP loguje sie do serwera i wszystko jest OK. Póżniej po wybraniu kazdego numeru w tym testowego 601 jest komunikat "408 timeout".
Dostawca kazał mi odblokować porty 5060 i 8000 do 8005 udp. Sprawdzilem jakie mam IP na moim kompie i przypisałem te porty 5060 ... ale to nie pomoglo. Może ktos ma taki modem to podam mu parametry usługi xlite i wypróbuje. Przedstawiałem juz problem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic775485.html#3981613 ale nikt mi nie pomógł.
Posiadam neostrade tp i modem thomson speedtouch 510. Chcę korzystać z telefoni VOIP ale nie mogę. Sprawdzałem u sąsiada, który ma zwykły modem przez USB i wszystko działa.
Podejrzewam, ze problem jest z moim modemem który nie przepuszcza pakietów.
Program xlite do koszystania z VOIP loguje sie do serwera i wszystko jest OK. Póżniej po wybraniu kazdego numeru w tym testowego 601 jest komunikat "408 timeout".
Dostawca kazał mi odblokować porty 5060 i 8000 do 8005 udp. Sprawdzilem jakie mam IP na moim kompie i przypisałem te porty 5060 ... ale to nie pomoglo. Może ktos ma taki modem to podam mu parametry usługi xlite i wypróbuje. Przedstawiałem juz problem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic775485.html#3981613 ale nikt mi nie pomógł.