logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odblokować porty 5060 i 8000-8005 UDP na modemie Speedtouch 510?

wilkw 19 Cze 2007 10:47 1390 3
REKLAMA
  • #1 3998825
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Witam!
    Posiadam neostrade tp i modem thomson speedtouch 510. Chcę korzystać z telefoni VOIP ale nie mogę. Sprawdzałem u sąsiada, który ma zwykły modem przez USB i wszystko działa.
    Podejrzewam, ze problem jest z moim modemem który nie przepuszcza pakietów.
    Program xlite do koszystania z VOIP loguje sie do serwera i wszystko jest OK. Póżniej po wybraniu kazdego numeru w tym testowego 601 jest komunikat "408 timeout".
    Dostawca kazał mi odblokować porty 5060 i 8000 do 8005 udp. Sprawdzilem jakie mam IP na moim kompie i przypisałem te porty 5060 ... ale to nie pomoglo. Może ktos ma taki modem to podam mu parametry usługi xlite i wypróbuje. Przedstawiałem juz problem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic775485.html#3981613 ale nikt mi nie pomógł.
  • REKLAMA
  • #2 4002053
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 19691
    Pomógł: 2333
    Ocena: 845
    Podaj swoje aktualne IP (Neo) to będzie można sprawdzić czy działa poprawnie przekierowanie i porty są otwarte na komputerze.
  • REKLAMA
  • #3 4002275
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    IP address table




    Intf
    Address/Netmask
    Type
    Translation

    PPPoA_1
    83.30.189.139/32
    Auto
    napt


    eth0
    169.254.141.11/16
    Auto
    none


    eth0
    10.0.0.138/24
    User
    none


    loop
    127.0.0.1/8
    Auto
    none
  • #4 4017965
    wilkw
    Poziom 15  
    Posty: 408
    Ocena: 31
    Teraz IP NEO jest takie 83.30.175.74/32 a na moim komputerze 10.0.0.140
REKLAMA