Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon L 280 - nie pobiera kartek. Co można zrobić?

19 Cze 2007 18:10 966 4
  • Poziom 17  
    Podczas wkładania kartki do skanera ( wysyłania faxu lub kopiowania). Rolki kręcą sie w przeciwna stronę wypychając zamiast ciągnąć kartkę. Nigdy nie miałem takich objawów więc zwracam sie z prośba o podpowiedz

Ps. Taki sam wątek zamieściłem na "telefony, faxy i centrale" i nikt nie potrafi mi odpowiedzieć
  • Poziom 13  
    Witam!!!

Czy kręcenie rolek w przeciwną stronę ma miejsce w momencie wykrycia obecności dokumentu przez czujnik czy przy rozpoczęciu pobierania do wysłania lub kopiowania. Pytam, dlatego że mechanizm skanera w telefaksach marki Canon tak się właśnie zachowuje - w momencie załadowania dokumentu silnik kręci w przeciwną stronę a dopiero po naciśnięciu START (kopiowanie lub wysyłanie) następuje rotacja we właściwą stronę i transport papieru przez skaner. Miałem taką samą przygodę w atramentowym modelu C75 i też się nagłowiłem zanim doszedłem że to normalny objaw :)

Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 17  
    Dobrze Tomek mówisz :D
    Ale objaw jest taki że kartkę zatrzymuje w połowie zaraz za drugim czujnikiem, gdzie nigdzie kartka nie zahacza.
    Podczas kopiowania pobierze oryginał do połowy i stoi, a kopia wyjdzie czysta i dopiero oryginał zaczyna wychodzić i tez nie do końca bo z 2 cm zostanie w środku i potem sie jeszcze cofnie. Właśnie zrobiłem konserwacje, przeczyściłem (myłem) rolki i nadal to samo :cry:
  • Poziom 12  
    zobacz czy sprzęgło rolki pobierającej sie nie rozpadło, chodzi o sprężyne, potrafi pęknąć.
  • Poziom 17  
    sprawdzałem całe pobieranie, wszystko delikatnie się kręci bez oporów, sprzęgło,koła zębate są OK, tylko silnik głośno pracuje :|
    Ale zastanawia mnie dlaczego to wszystko nie jest zsynchronizowane:?: