Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 1,5 DOHC gasnie przy mocnym skrecie w lewo?

23 Cze 2007 09:55 2205 9
  • Poziom 11  
    Witam kupiłem niedawno lasnosa i jak jade na benzynie to przy ostrym skrecie w lewo auto gasnie ale przy wcisnietym sprzegle i hamowaniu przy tym obrocie co może byc przyczyną może to powodowac to ze opona mi troche obciera o nadkole plastykowe bo moja alu felga wchodzi za bardzo do srodka ale przy ostrym skrecie ociera ale lekko proszę o pomoc

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdziłem silnik krokowy, przeczysciłem przepustnice sprawdziłem wtyki przy wale z czujników itp wszystko jest ok a na gazie tego problemu niemam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    A nie myślałeś o wspomaganiu kierownicy ? Łanos pewnie też ma podciśnieniowe ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Chyba nie myslal bo raczej nikt nie slyszal o wspomaganiu kierownicy na podcisnienie.Sprawdz czujnik wzrostu cisnienia na przewodzie wychodzacym z pompy wspomagania,w momencie krecenia kierownica powinien zewrzec styki
  • Poziom 11  
    ok sprawdze to

Dodano po 18 [minuty]:

nie umie go znajsc albo go niema gdzie dokładnie on ma sie znajdowac?

Dodano po 10 [minuty]:

bo jeszcze mam cos takiego rano przez chwilke ze jak odaple jest ok ale jak nacisne na gaz to nie umi wejsc na obroty ale jak chwile pochodzi to jest ok może to jest powiązane?
  • Poziom 11  
    lanos już nie gasnie hihi a mianowicie jak zatankowałem do połowy problem ustał jak przyjechałem z trasy i miałem wskaznik na kreske niżej od połowy zas gasnie przy skrecie w lewo zatankowałem i nie gasnie czyżby pompa paliwa siadała? tymbardziej ze rano jak go odpale to pali ładnie ale przez chwile nie umie wejsc na obroty potem już tak prosze o pomoc i porade
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    wyjmij pompw paliwa i przyjrzyj sie jej i zbiornikowi, moze problem jest w tym ze nie zasysa tego paliwa tak jak powinien...
  • Poziom 11  
    ok sprawdze to
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wyjmij pompę paliwa i przyjrzyj się środkowi zbiornika.Spotkałem się z czymś takim w Nexii.Jak skrecał gość w prawo i jak zjeżdżał przy tym skręcie z górki(zjazdy na autostrady i drogi ekspresowe),to mu gasnął.A jak miał około pół zbiornika paliwa to było ok.Okazało się,że w baku są takie przegródki,które zatrzymują paliwo wokół pompy,żeby silnik nie zgasł z powodu przelewania się paliwa w zbiorniku na boki,do przodu i do tyłu(jazda pod górkę,jazda z górki,zakręty).Jedna z tych przegródek była pordzewiała,wyskoczyły na niej dziury i się odchyliła na bok,co powodowało właśnie uciekanie paliwa spod pompki w czasie zjazdu z górki i skrętu w prawo.
  • Poziom 11  
    ok jutro to rozbiore sprawdze dzięki;)

Dodano po 10 [minuty]:

a trzeba bak demontowazc zeby sie do pompy dostac czy jest gidzies pod siewdzeniami jakas zaslepka lub cos?
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany auto nie gasnie uszkodzona była pompa paliwa pozatym głosno pracowała pozdrawiam

Moderowany przez Błażej:

"wisz, rozumisz, umisz" i tm podobne potworki językowe. Do tego brak interpunkcji, zachowania składni i szereg innych błędów. Ostrzeżenie za pisownię.