logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zdjąć simlock z Motorola Motofone F3?

vakarov 29 Cze 2007 19:08 3692 17
REKLAMA
  • #1 4033586
    vakarov
    Poziom 14  
    Posty: 67
    Pomógł: 12
    Ocena: 1
    Motorola F3 con Infinity simlock
  • REKLAMA
  • #2 4033757
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    Nie, tylko i wylacznie po imeiu.
  • REKLAMA
  • #3 4035073
    gsm-sklep
    GSM Product Supporter
    Posty: 979
    Pomógł: 13
    Ocena: 10
    Z tego co sie orintuje to niestety ale smartclip nie radzi sobie z tym modelem .
    Zostaja tylko kody po imei-u .
  • #4 4039251
    Multi_COM
    Spec od GSM
    Posty: 2218
    Pomógł: 93
    Ocena: 59
    SmartClip patched flash no simlock oznacza ze po flashwaniu nie zalozy simlocka o ile go juz wczesniej nie bylo w telefonie - jezei flash nie byl by patchowany to po flashu simlock by wrocil - nie ma problemu jezeli masz kod ale jezeli by go niebylo to wyedu masz znow locked simlock state ;)
  • REKLAMA
  • #5 4039489
    plociarz
    Poziom 21  
    Posty: 624
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    A kiedy wogole cos wyjdzie do simlocka z F3 pod smartclipa lub ultime?? u mnie lezy kilka tlefonow az niemieckiej t-mobile i chyba narazie rusze je kodem
  • #6 4040372
    cinekk
    GSM Product Supporter
    Posty: 1512
    Pomógł: 170
    Ocena: 10
    plociarz napisał:
    A kiedy wogole cos wyjdzie do simlocka z F3 pod smartclipa lub ultime?? u mnie lezy kilka tlefonow az niemieckiej t-mobile i chyba narazie rusze je kodem


    Szybko nic się nie pojawi... być może coś po logach...

    Dla przykładu na C261/V177/W375 to ponad pół roku trzeba było czekać na unlock ;)
  • REKLAMA
  • #7 4040383
    GS_Team
    Poziom 18  
    Posty: 361
    Pomógł: 20
    Ocena: 2
    radze przeczekac.. F3 na dniach po kablu bedzie robiona przez acerfleszer .

    Wiecej informacji u resellerow ;)
  • #8 4041146
    yulu
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 431
    Pomógł: 234
    Ocena: 25
    GS_Team ciekawe rzeczy prawisz, ciekawe jak ma robić acerfleszer, jak wyraźnie kolega @cinekk naapisał że to troszkę potrwa.. ?

    na tę chwilę pozostaje tylko unlock kodem, który bogu dzięki nie jest jakoś strasznie drogi
  • #9 4041225
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    Mylisz sie:P Juz dzis moze zrobic unlock , z tego co wiem Cinek nie doda tego do acerfleszera.

    Ale zapewne na dniach bedziemy mieli free do Smarta, Mssa lub Ultimy - zobaczymy kto pierwszy :)
  • #10 4041251
    ziko77
    Poziom 23  
    Posty: 809
    Pomógł: 58
    Ocena: 7
    milo w opisie tez ma F3 unlock, rozmawialem z nim i mowil, ze robi direct unlock na miejscu.... mowil ze wlasnym softem, wlasnej produkcji...
  • #11 4041255
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    No to z tego wynika ze szybciej bedziemy mieli update do sprzetow jak smartclip itp niz myslimy :P
  • #12 4041472
    ziko77
    Poziom 23  
    Posty: 809
    Pomógł: 58
    Ocena: 7
    moze nie byc tak ciekawie, bo milo faktycznie napisal taki sofcik, ale nikomu go nie chce sprzedac ani tymbardziej podarowac.... na razie twardo sie trzyma... tylko ze f3 to nie bb5 tki.. :D
  • #13 4041507
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    Dokladnie to nie BB5. A mi sie wydaje ze szybciej ujzymy update do boxow niz myslimy :-)
  • #14 4041560
    plociarz
    Poziom 21  
    Posty: 624
    Pomógł: 10
    Ocena: 5
    Ja czekam z niecierpliwoscia heh
  • #16 4537232
    jarni
    Poziom 17  
    Posty: 238
    Pomógł: 19
    Ocena: 3
    czym robiłeś flash w tym telefonie? pewnie infinity bo po nim były problemy z audio. Ja ostatnio robiłem te telefony acerflasherem i śmmigają pięknie. Także tym bym proponował tobie fonik postawić na równe nogi

Podsumowanie tematu

✨ Motorola Motofone F3 z simlockiem Infinity można odblokować wyłącznie za pomocą kodów po numerze IMEI, gdyż popularne narzędzia jak SmartClip czy Ultima na razie nie obsługują tego modelu. Flashowanie z niepatchowanym softem powoduje powrót simlocka, dlatego konieczne jest użycie patchowanego flasha lub kodu odblokowującego. Prace nad wsparciem F3 w boxach typu Acerflasher, SmartClip czy Ultima trwają, ale na szybkie rozwiązanie nie ma co liczyć – może to potrwać kilka dni lub nawet dłużej. Istnieją też autorskie, niedostępne publicznie metody bezpośredniego odblokowania. Po flashowaniu telefonów F3 softem Infinity mogą wystąpić problemy z dźwiękiem, które można rozwiązać używając Acerflasher lub RSD z Polski.
REKLAMA