Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór wzmacniacza + okablowanie

spine 30 Cze 2007 15:56 1220 9
  • #1 30 Cze 2007 15:56
    spine
    Poziom 9  

witam
    wczoraj zakupiłem skrzynie basową
    z głośnikiem STX GDN-30-300-4-AP
    chyba to był dobry wybór bo sporo pozytywnych komentarzy przeczytałem na temat tego "niskotonowca"
    skrzynia ma 44litry więc wszystko powinno być ładnie zgrane
    i teraz pytania:
    1. czym to napędzić -jaki wzmacniacz proponujecie /chciałbym żeby był możliwie jak najtańszy ale również żeby sobie dobrze radził z tym subem/
    2.jakie kable kupić do podłączenia -wiem że kabel sygnałowy + sterowanie rem ale zastanawia mnie jakiego przekroju powinien być kabel zasilający /ten co będzie szedł bezpośrednio od akumulatora/ i jaki bezpiecznik na nim zamontować
    oraz jaka średnica kabla masowego
    zapomniał bym dodać czy skrzynia do bagażnika powinna mieć bass reflex czy lepiej nie i powinna być zamknięta -jakie jest wasze zdanie??

oraz pytanie z innej beczki -czy ktoś porównywał skrzynie blaupunkta gtb300 z nowszą wersja gtb1200 czy zostało w niej coś wogóle poprawione ??
    czy może nadal jest to skrzynia zrobiona z "gazety" z której wydobywa się papierowy dźwięk ??
    czekam na wasze odpowiedzi
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 30 Cze 2007 17:18
    crazy_88
    Poziom 42  

Jeśli chodzi o blaupunkty jest to nadal dno jakie było wcześniej , do tego stxa polecam carpowera hpb 602 jak ma byc tanio i znośnie .

• #3 30 Cze 2007 17:37
    spine
    Poziom 9  

a co myślicie o wzmacniaczy blaupunkt gta 2100
    jestem wstanie wyrwać go za 150zł
    dostałem również propozycje zakupienia carpowera hbp 602 za 240zł
    czy warto dopłacać to 90zł i brać tego carpowera
    czy może blaupunkt sobie poradzi z tą skrzynią??

• Pomocny post
    #4 30 Cze 2007 18:20
    crazy_88
    Poziom 42  

Ciekawo w jakim stanie jest ten blaupunkt jak ktoś by ci dał jakąś gwarancję można się zastanowić.

• #5 30 Cze 2007 19:19
    spine
    Poziom 9  

tego blaupunkta mogę odkupić od znajomego w tej chwili gra pod nim gtb300 i kumpel chce wszystko sprzedać i w coś lepszego zainwestować
    co prawda woła 170zł za wzmaka ale przy piwku zejdziemy do 150zł
    tylko nadal się pytam czy ten wzmacniacz wystarczy na tego STXa??

• Pomocny post
    #6 30 Cze 2007 19:38
    crazy_88
    Poziom 42  

Stx ap słynie z poboru mocy której nie gardzi:P może być troche przy słaby ale na początek wystarczy.

• Pomocny post
    #7 30 Cze 2007 19:46
    Pawel S.
    Poziom 39  

typ obudowy zelezy od glosnika i preferencji wlasciciela. AP niegra w zamknietej wiec pozostaw go w b-r. tylko z tego co widze to w tej obudowie bedzie mial za krotki tunel!! bedzie gral glosniej ale dosc plytko - moze dudnic. dokupisz kolanko z pcv i bedzie ok

kable do ww wzmacniaczy to min 8mm^2. bezpiecznik przy aku takiej samej wartosci co na wzmaku
    optymalnie do tego glosnika by sie nadawal CP hpb1502 ale nawet 200W w zupelnosci wystarczy :P

• #8 24 Lis 2007 16:52
    wojtek[14
    Poziom 14  

cy ten carpowera hpb 602 wystarczy do STX 30-300-4-AP i kolumn sony 120watt i6ohm:?:

• #9 24 Lis 2007 16:56
    herbiasty
    Poziom 19  

po co Ci ta kolumna?? 602 radzi sobie z AP.. nawet w małym autku fajnie jest :)
    widac ze glosnik chce wiecej..ale i tak jest wystarczajaco.. wiec nie wiem po co ta kolumna...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME