Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie odpala. Coś piszczy w głośniku.

01 Lip 2007 23:58 948 6
  • Poziom 9  
    Witam!

Właśnie zadzwonił do mnie kolega z problemem. Mianowicie, mówi że odpala kompa i nic się nie dzieje. Nie wyświetla się nic na monitorze, tylko coś piszczy mu w głośniku wewnątrz komputera. Jutro rano mam do niego wpaść i opatrzeć wszystko ... jednak wolałbym abyście jakoś przybliżyli mi ten problem lub rozwiązali go (może ktoś miał kiedyś podobną sytuację) :D.

Z góry dziękuję za pomoc ! ! !
  • Poziom 15  
    Na samym początku przy starcie kompa zgłasza się bios karty graficznej, więc jeżeli na monitorze nic nie ma (a jest on sprawny) trzeba sprawdzić kartę graficzną (np. na innym kompie), a jeśli jest sprawna to płytę główną i zasilacz
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Witam
    Podmień pamięć a wszystko powinno odpalić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czasami nawet nie trzeba podmieniać jeśli nie ma sie innej pod ręka, mi najczęściej trafiającym sie uszkodzeniem tego typu było to ze styki na ramie nie łączyły. Wystarczyło wyjąć ja i włożyć tak ze 2-3 razy i było wszystko ok :) Albo włożyć do drugiego slotu.
    Jak nie zadziała to można wyjąc kartę grafiki i włożyć, tak jak ram. Często usterki w komputerach spowodowane są brakiem styku w gniazdach ewentualnie lekkim wysunięciem karty.

Oczywiście najlepiej sprawdzić co oznacza kod dźwiękowy który wydaje z siebie komputer przed startem :) I w tym przypadku trzeba było by od tego zacząć. Sprawdź producenta biosu i znaczenie kodów dźwiękowych. Kiedyś część płyt głównych miała tez ledy sygnalizujące co boli komputer :)
  • Poziom 16  
    Ja miałem coś podobnego i wystarczyło zresetować bios na płycie głównej.
    Może to coś pomoże.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Już sprawdziłem ... Poszła mu płyta główna, sloty od ramu w ogóle nie łączyły i coś jeszcze w płycie mu poszło. Zamówił sobie nowa wraz z ramem i nową grafika no i wszystko jest już ok. Dzięki za pomoc ! ! !

P O Z D R A W I A M !