Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problemy z programatorem Pony firmy Telwis

ludowicz 02 Jul 2007 10:38 1812 1
    ludowicz
    Level 12  
    Kupi貫m niedawno ma造 programatorek Pony (Telwis'a) - chodzi這 mi o programowanie pami璚i 93S56
    Po pierwszym uruchomieniu by這 wszystko OK, potem zrobi貫m przerw i po paru dniach (a nic nie robi貫m zar闚no z PC jak i programatorem) wyst徙i造 problemy tego typu 瞠 pami耩 93S56 jest odczytywana bez problemu, jednak jej zapis si nie udaja - ale nie jest to tak 瞠 zupe軟ie nie dziala zapis, je郵i zapisuj ca陰 pami耩 jedn warto軼i np: 55 albo 00 albo FF to wszystko jest OK.
    Jednak przy zapisie r騜nymi warto軼iami r騜nych kom鏎ek zapis si nie udaje - po oddczycie pami璚i okazuje sie 瞠 faktycznie tyko ostatnia linia (16 bajt闚) si zapisuje prwaid這wo, kilka przedostatnich liniii ma krzaczki a ca豉 reszta pami璚i do pocz徠ku to FF (a wi璚 nie zapisana)

Co ciekawe zapisywanie i odczytywanie pami璚i typy 93C56 przebiega prawid這wo .... stosuj t sam podstawk.
    Zaznaczam 瞠 zwora jest ustawiona prawid這wo a problem wyst瘼uje na wszystkich posiadanych przeze mnie pami璚iach 93S56..... i przy tych samych ustawieniach wcze郾iej nie wyst瘼owa造.

Sam programator jest napewno OK (inaczej nie programowa豚y 93C56, kalibracj te wykonywa貫m kilkakrotnie.....)

Prosze o pomoc w rozwi您aniu problemu - ten programator jest dla mnie wa積y w豉郾ie ze wzgl璠u na programowanie "eSek" a nie innych pamieci. I nie doradzajcie abym dokupi sobie inny programator bo mnie na to nie sta.

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwi您ania w przemy郵e. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj si za darmo
    adamowicz
    Level 21  
    Witam.
    Mo瞠 si myl, sprawd jednak czy Tw鎩 programator rzeczywi軼ie programuje pami璚i typu 93x56 "s".
    Na stronie programatora Pony znalaz貫m tak informacj:" Support 93C06, 93C46, 93C56, 93C57, 93C66, 93C76, 93C86 Microwire EEPROM (C and LC series, the CS serie is not supported yet)"
    link do strony: http://www.lancos.com/prog.html
    Pozdrawiam