Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Belstar 2897tsn - jak jasny obraz to głośniki trzeszczą.

Stingerek 04 Jul 2007 16:33 1037 2
    Stingerek
    Level 28  
    Witam serdecznie !
    Przeszukałem forum ale wiekszośc problemów z tym TV dotyczy trybu serwisowego, na moj problem odpowiedzi ani wskazowki nie znalazłem.
    Na wstepie pragne zaznaczyc ze raczej srednio sie na tym wszystkim znam wiec prosze wytluamczyc krok po kroku co i jak.

Problem wyglada nastepujaco:
    - telewizor dziala swietnie, wszystko jest OK do momentu kiedy na ekranie jest wyswietlany bardzo jasny obraz (biale niebo, snieg, cokolwiek bialego lub jasnego ) gdy tylko taki obraz sie pojawia glosniki zaczynaja bardzo glosno trzeszczec. Ustawienie kontrastu i jasnosci do poziomu ponizej 10% pomaga.

Czesto takze podczas tego trzeszczenia telewizor sam przestawia tryb ze STEREO na MONO , po zniknieciu jasnego obrazu spowrotem wraca do STEREO.

Dzieje sie tak niezaleznie od kanalu czy programu. Problem nie wystepuje przy doprowadzeniu do TV obrazu np z komputera poprzez kabelek i gniazdo SVHS.

Czy ktos spotkal sie z taka przypadloscia ? Co nalezy wymienic, poprawic ustawic i czy da sie to zrealizowac samemu ? A jesli nie to jakie sa ewentualne koszty zeby nie dac sie naciagnac.
    Stingerek
    Level 28  
    No dzieki :)
    A po polsku ?

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

Widze że temat spłynął w dół jak kamień w wodzie.. a sadze ze dla was to błachostka a mi to życ nie daje...