Mógł by mi ktoś podać jakiś prosty niezawodny schemat układu na fototranzystorze, który miał by załączać i wyłączać przekaźnik pod wpływem światła.
Z góry dziękuje.
Z góry dziękuje.
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tam
darek943 napisał:![]()
A co byście powiedzieli na coś takiego? W miejscu żarówki zworę, a z emitera wysterować jakiś np. bd243 na radiatorze i dopiero załączać przekaźnik, a żarówkę która ma świecić podłączyć z odwróconych styków przekaźnika (przekaźnik chodził by cały dzień, a kiedy się ściemni przekaźnik by się wyłączał i uruchamiał żarówkę). Wtedy kiedy wystąpiła by jakaś awaria układu, np. spalił się tranzystor żarówka świeciła by ciągle. Chodzi mi jak pisałem o niezawodność. Żarówka ma świecić przez miesiąc. Mogła by w zasadzie świecić non stop, ale chciał bym aby wyłączała się na dzień by zaoszczędzić na energii.