Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głosniki - chwilowy brak sygnalu

06 Lip 2007 13:26 1026 6
  • Poziom 10  
    Witam Was drodzy elektrodowcy! :))

Mam takie pytanie.. otoz dzieje mi sie tak od pewnego czasu jak wymienialem radio... Jak wjade w koleine albo gwaltowniej rusze to zanika mi dzwiek z glosnikow (nie z jednego tylko z obu naraz.. a radio gra nadal.. Hmm) Z poczatku myslalem ze to bedzie wina radia.. wiec wymienilem radio na inne i dzieje się tak samo.
    Z tego co mi się wydaje to moze być kwestia styków... Hmm
    Sprawdzilem kostke ISO a nawet ja wymienilem dla pewnosci i problem jest nadal...
    Gdzie mogę dalej szukac problemów...
    Pomozcie prosze... PRzy wymianie glosnikow mocniej szarpnalem za kable i od tego momentu to się dzieje (wczesniej nie bylo zadnych problemow..). Mam ford fiesta 89-85. Czy moze to byc problem z uziemienia (tzn jak nie styka, bo kabelek jest np naderwany to moze byc taki zanik sygnału? Gdzie mam szukać problemu..)

Prosze Was przyjaciele HELP ME PLEASE!

Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 15  
    szukaj tam gdzie szarpales...
  • Poziom 10  
    Hmmm
    Niewiele pomogla mi ta pomoc :))
    A moze jakas inna sugestia?
    Czy moze to byc wina uziemienia? Jesli uziemienie mam naderwane to przeryuwa mi syngla z glosnikow i nie mam dzwieku?
  • Poziom 15  
    a za jakie kable szarpales??

Jakie uziemienie?
    minus od radia? jezeli jest naderwany to radio bedzie sie wylaczac...
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Bo do sprzętu trzeba z sercem a nie z łapami... :)
    Tak poważnie to przejrzyj całą instalację od głośników, pewnie jest gdzieś przerwany kabel, ale skoro przestają grać 2 głośniki na raz to już wtgląda mi na zwarcie, czyli kabel styka do masy (blachy) i radio rozłącza końcówkę.
  • Poziom 10  
    Czytalem w instrukcji od radia z podlaczeniem glosnikow. I byla informacja ze jesli jest brak dzwieku z glosnikow to znaczy ze jest zwarcie na kablach...
    No i w sumie tka moze byc.. tylko teraz pytanie w ktorym miejscu.
    W sobote 6 godizn siedizalem..
    Sprawdzalem kable etc...
    Ale teraz po poscie slavwek.ie'a to musze przejrzec dokladnie instalacje glosnikow (kable) bo chyba faktycznie gdzies zwarcie... tylko gdzie.. Hmmm
    Ale dzieki za pomoc
  • Poziom 34  
    szukaj w miejscach gdzie kable przechodzą przez otwory w blachach, najczęściej tam dochodzi do przecięcia izolacji kabla (swoją droga powinny być w takich miejscach zabezpieczone).
    Sprawdź przejście kabla przez drzwi, postaraj się wyciągnąć kable na zewnątrz, przez przelotkę w drzwiach i dokładnie je obejrzeć. Szukaj tam gdzie szarpałeś.. :)