Witam!!!
Musze wykonać taki oto układ i nie wiem jak sie do tego zabrać tzn brakuje mi "jednego ogniwa" Wyłącznikiem ściennym chcę sterować 2 światłami(lampkami - czerwoną i zieloną ) w taki sposób aby przy włączeniu zielonej gasiła się czerwona i na odwrót. Jedna poycja włącznika to np zapalenie zielonej i zgaszenie czerwonej. Czy ktoś na forum wiedziałby jak to zrobić. Może za pomocą jakiegoś przekaźnika. Chodzi mi o to żeby było to jak najprostrze najtańsze i najmniejsze.
Musze wykonać taki oto układ i nie wiem jak sie do tego zabrać tzn brakuje mi "jednego ogniwa" Wyłącznikiem ściennym chcę sterować 2 światłami(lampkami - czerwoną i zieloną ) w taki sposób aby przy włączeniu zielonej gasiła się czerwona i na odwrót. Jedna poycja włącznika to np zapalenie zielonej i zgaszenie czerwonej. Czy ktoś na forum wiedziałby jak to zrobić. Może za pomocą jakiegoś przekaźnika. Chodzi mi o to żeby było to jak najprostrze najtańsze i najmniejsze.