logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 3330 - Błąd przy wgrywaniu flasha, jak naprawić?

09 Lip 2007 15:06 2731 29
REKLAMA
  • #1 4064872
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 4064994
    Jacck
    Poziom 26  
    Posty: 1329
    Pomógł: 82
    Ocena: 103
    Musisz użyć Rolisa w ver. 4.78 lub 5.14. Wersja 4.79 ma błąd i wywala się właśnie na kasowaniu flashy w 3330 i 3410.
  • #3 4065698
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 4065721
    krzysiek-b11
    Poziom 24  
    Posty: 846
    Pomógł: 66
    Ocena: 20
    sprobuj na innym kompie. tez tak mialem. flasher dejana tak ma. ew sprobuj flashowac na podpietej ladowatce.
    w ostatecznosci zobacz na programie w zalaczniku.
    Załączniki:
    • Geoflash.rar (289.17 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 4067123
    Jacck
    Poziom 26  
    Posty: 1329
    Pomógł: 82
    Ocena: 103
    1. Sprawdź czy bateria jest dobrze naładowana
    2. Sprawdź kabel
    3. Wyczyść styki w telefonie i dociskaj wtyczkę jak flashujesz
    4. Spróbuj zwiększyć Delay index w Options/Setup
  • #6 4068789
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #7 4077437
    Jacck
    Poziom 26  
    Posty: 1329
    Pomógł: 82
    Ocena: 103
    Ja z kNok-iem często miałem problemy, Rolis mi działał lepiej. Jak masz hot-air-a to przelutowałbym CCONT-a, RAM i FLASH.
  • #8 4077712
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 4077801
    gsm_service
    Poziom 14  
    Posty: 137
    Pomógł: 9
    Ocena: 1
    Witam.
    Najpierw podlej topnikiem i wygrzej temperaturką około 330 stopni. Co do czasu grzania to jak topnik zacznie pływać i cyna się upłynni(poczujesz) to możesz lekko "pobujać" scalakiem. Na początek to wystarczy. Jesli objawy nie ustąpią to wymiana. Aczkolwiek moim zdaniem to mimo wszystko usterka softowa.
    Pozdrawiam
  • #10 4077825
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 4077862
    rysiekrysiek1
    Poziom 13  
    Posty: 108
    Pomógł: 8
    Ocena: 4
    a spróbuj wgrać najpierw czysty eprom, chociaź mogło się zdażyć że pamięć przywiesiła się i może być ciężko. Przede wszystkim cierpliwość.
  • #12 4077863
    gsm_service
    Poziom 14  
    Posty: 137
    Pomógł: 9
    Ocena: 1
    Osobiscie nie udało mi się jeszcze softowo "ubić" ani 3330 ani 3310. Hmm, nie wiem co Ci poradzić bo sam pierwszy raz z czyms takim sie spotykam. A jak wiadomo jak nie wiadomo co zrobic to trzeba kombinować, kombinować i jeszcze raz kombinować. Spróbuj wrzucić soft od 3310- poszukaj opisu w necie jak to sie robi. Pisz jaki efakt.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #14 4078146
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #15 4078379
    Jacck
    Poziom 26  
    Posty: 1329
    Pomógł: 82
    Ocena: 103
    Rozkręć ją i zobacz czy flash jest 16Mbit czy 32Mbit (będzie w oznaczeniu 16 albo 32). Jeżeli jest 16 to masz 3310, jeżeli 32 to 3330. Od tego bym proponował zacząć zamiast wgrywać w ciemno coraz to nowe softy.
  • REKLAMA
  • #17 4081856
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #18 4095152
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #19 4096386
    Micki_2004
    Poziom 20  
    Posty: 395
    Pomógł: 25
    Ocena: 5
    Dawno nie grzebałem w DTC3 ale z tego co pamiętam do 3310 nie wgrywałem nigdy softu powyżej 6.00 bo potem były problemy a Knok najprawdopodobniej nie rozpoznaje kości pamięci i dlatego masz takie klocki. Dopisz w Knoku coś takiego w pliku ...\config\Dev_list.fps dopisz: 002088CE:ST M28w160E, ALIAS_ID=00898896
    i w pliku ...\config\flashid.cfg dopisz: 002088CE M28W320C.tia. Zaznacz, że to 3330 i spróbuj wyczyścić flash jak się uda to wiesz co dalej.
  • #20 4099020
    matiksm
    Poziom 21  
    Posty: 522
    Pomógł: 29
    Ocena: 2
    pieprzycie tutaj, grzanie znow zalecane....

    taaa wygrzej i musi chodzic, to recepta uniwersalna na tym forum


    potrzebujesz plik full flash, ktory ma MCU, PPM i eeprom zawiera. Do 3330 musi wazyc cale 4 MB.

    najlepiej moim zdaniem robi sie rolinsem, ja go zawsze uzywalem i bylo ok, knock tez daje rade.

    bateria naladowania, podlaczamy, cisniemy power on i musi po tym wstac, potem korekta imei i przeliczenie sum kontrolnych, i telefon dziala. A co do czyjego wymysli ze soft powyzej 6.00 zle dziala, to radzil bym jeszcze raz przerobic ten temat...

    jak bys nie mial takiego fulla to pisz

    pewnie gdzies znajde

    pozdr
  • #21 4101211
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #22 4119982
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 4121646
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 20
    matiksm napisał:
    pieprzycie tutaj, grzanie znow zalecane....

    taaa wygrzej i musi chodzic, to recepta uniwersalna na tym forum


    potrzebujesz plik full flash, ktory ma MCU, PPM i eeprom zawiera. Do 3330 musi wazyc cale 4 MB.

    najlepiej moim zdaniem robi sie rolinsem, ja go zawsze uzywalem i bylo ok, knock tez daje rade.

    bateria naladowania, podlaczamy, cisniemy power on i musi po tym wstac, potem korekta imei i przeliczenie sum kontrolnych, i telefon dziala. A co do czyjego wymysli ze soft powyzej 6.00 zle dziala, to radzil bym jeszcze raz przerobic ten temat...

    jak bys nie mial takiego fulla to pisz

    pewnie gdzies znajde

    pozdr


    Słuszne słowa jak soft padł to po co tu grzać telefon jutro odkurzę moje płytki z softami pod dajana
  • #24 4122019
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #25 4124082
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #26 4124160
    gsmrybnik
    Poziom 20  
    Posty: 247
    Pomógł: 37
    Ocena: 2
    tak końcówka mocy pasuje z 3330 do 3310 ...
    a może nie trzeba jej wymieniać zacznij od wygrzania jej


    ps baterie wykluczyłeś??
    pozdrawiam
    gsmrybnik
  • #27 4124289
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #28 4130572
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #29 4130877
    Zbycho9
    Poziom 20  
    Posty: 520
    Pomógł: 20
    Prosze bardzo masz tutaj kilka flashy pod knok i jeden orginalny parę modyfikowanych może postawisz starą płytkę
    Pozdrawiam

    dodałem ci również kilka moich starych sprawdzonych flasherów może się przydadzą a ponadto pierwsza i podstawowa rada co kolwiek nie robisz z tą 3330 to musisz to robić w Win 98 inaczej bieda bedzie ale to już pewnie wiesz
    Załączniki:
    • flashery.rar (5.27 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 3330.rar (7.98 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telefonu Nokia 3330, który po próbie wgrania flasha od modelu 3310 (wersja 6.39) uległ uszkodzeniu oprogramowania i nie można go włączyć. Próby usunięcia flasha kończą się błędem "FLASH ERASING ERROR", a programy do flashowania (Rolis, Knok) zgłaszają problemy z rozpoznaniem pamięci i komunikaty o błędach przy kasowaniu. Zalecane jest użycie wersji Rolisa 4.78 lub 5.14, gdyż wersja 4.79 ma znany błąd. Sprawdzono poprawność baterii, kabla, styki i ustawienia delay index. Wskazano, że problem może mieć podłoże sprzętowe, sugerując wygrzewanie układów RAM i FLASH topnikiem i gorącym powietrzem (około 330°C), a w ostateczności ich wymianę. Telefon ma kość flash 32 Mbit, co potwierdza model 3330, a nie 3310. Próby przeróbki softu 3330 na 3310 kończą się błędami, a flashowanie softem powyżej wersji 6.00 może powodować problemy. Wskazano konieczność posiadania pełnego pliku flash (MCU, PPM, EEPROM) o rozmiarze 4 MB dla 3330. Podano też modyfikacje plików konfiguracyjnych Knoka, aby poprawnie rozpoznać pamięć. W przypadku problemów z końcówką mocy, zalecane jest jej wygrzanie lub wymiana, a także poszukiwanie oryginalnych części. Do flashowania najlepiej używać systemu Windows 98. Wskazano, że softowo telefon 3330 jest zazwyczaj do naprawy, a uszkodzenia sprzętowe wymagają interwencji na poziomie płyty głównej.
REKLAMA