Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Winols i VW Sharan ChipTuning

PrzemekNS 11 Jul 2007 00:11 13865 6
    PrzemekNS
    Level 14  
    mam Sharana TDI 115 z 2001r , zgralem z ECU zawartosc pamieci i wrzucilem ja na winols ( ver. 1226 + checksum) program wykryl mi 118 potencialnych map, czy ktos ma jakies opisy lub informacje ktore mapy czym steruja? albo jaką kolwiek pomoc do winols po polsku
    starzu
    Level 10  
    tez jestem tym zainteresowany ;)
    tdi-vag
    Level 21  
    instrukcja WinOls'a po polsku nie istnieje
    co do map to jest kilka postów niżej temat , poczytaj może coś tam znajdziesz ... :D
    Lewy28
    Level 10  
    Niestety jak kolega wyżej napisał nie znajdziesz nic z obsługi WinOlsa po polsku.
    Mapy...niestety WinOls oprócz znalezienia potencjalnych map nic więcej nie zrobi.
    Musisz poszukać w necie jakie kształty poszczególne mapy powinny mieć.
    Pamiętaj dawka paliwa zależy od: driver wish, ograniczają ją torque limiter, smoke limiter, duration map, egr (w zasadzie ona nie ogranicza dawki paliwa ale zamula auto przez co dół jest trochę słabszy)
    Nie zapomnij też o powietrzu: turbo map, N75 map oraz bost limiter.
    Mam nadzieje że nie masz dpf bo wtedy jeszcze musisz znalezć mapy odpowiedzialne za niego.
    Sam właśnie siedzę nad swoim passatem. Niestety zwłaszcza na polskich forach za dużo pomocy nie uświadczysz co wydaje mi się rzeczą śmieszną w przypadku EDC15.
    Posiadam także mały manual o edc15. Jak coś daj znać. Pozdrawiam.
    Werewolf
    Level 25  
    Lewy28 wrote:
    Niestety jak kolega wyżej napisał nie znajdziesz nic z obsługi WinOlsa po polsku.
    Mapy...niestety WinOls oprócz znalezienia potencjalnych map nic więcej nie zrobi.
    Musisz poszukać w necie jakie kształty poszczególne mapy powinny mieć.
    Pamiętaj dawka paliwa zależy od: driver wish, ograniczają ją torque limiter, smoke limiter, duration map, egr (w zasadzie ona nie ogranicza dawki paliwa ale zamula auto przez co dół jest trochę słabszy)
    Nie zapomnij też o powietrzu: turbo map, N75 map oraz bost limiter.
    Mam nadzieje że nie masz dpf bo wtedy jeszcze musisz znalezć mapy odpowiedzialne za niego.
    Sam właśnie siedzę nad swoim passatem. Niestety zwłaszcza na polskich forach za dużo pomocy nie uświadczysz co wydaje mi się rzeczą śmieszną w przypadku EDC15.
    Posiadam także mały manual o edc15. Jak coś daj znać. Pozdrawiam.

Nie uświadczysz, bo ktoś kto na tym zarabia nie ma potrzeby dzielić się tą wiedzą, później taki blokers dorwie się i będzie robił chipa za 100zł.
    I tak już są takie mody, gdzie ktoś podlewa paliwa na maksa, i auto szybciej jedzie.
    Chip to temat tabu i tak musi zostać.
    calbert
    Level 12  
    Tu ciekawy temat
    WinOLS i mapy
    Kilku gości wnosi w temat spory kawal wiedzy. Szacun dla nich.
    Jeśli szukasz inf. o mapach z edc15/16 to masz to tam prawie na tacy
    Queens
    Level 14  
    Temat stary, ale jeśli ktoś chce zacząć z EDC-15 to polecam programik VAG-EDCSuite. Zakładka tuning i wszystko na tacy. Tylko zrozumieć jak która mapa wpływa. Drobne zmiany, logi i można dużo się nauczyć. :D