Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY CB86T

Piotr1 13 Lip 2007 06:54 3573 6
  • #1 13 Lip 2007 06:54
    Piotr1
    Poziom 12  

Witam wszystkich.
    Posiadam pralkę Candy CB 86 T która w ostatnim czasie zaczęła „wariować” a objawy są następujące:

- czasem pralka zaraz po starcie przekręca programator na płukanie i po wykonaniu płukania i wirowania kończy program (program o nr 5 – 7 trwa około 5 minut).
    - podczas prawidłowej pracy programu ( czasem się zdarza) pralka nigdy nie załącza grzałki.

Co może być powodem takich stanów choć czasem zdarza się że pralka pracuje prawidłowo nawet raz zagrzała wodę.

Programator zbudowany na procesorze:
    NEC
    78F9177Y
    0050KP008

Pamięć:
    24C05

Termostat
    CY1325
    4101
    Wartość rezystancji:
    Zimny 680 Ohm
    Nagrzany 1,7 MOhm

Grzałka moc 1950W i niema przebicia sprawdzałem na zakresie 20MOhm, a załączając sztucznie przekaźnik grzałka grzeje wodę. Sprawdzałem potencjometr temperatury działa poprawnie nawet zamieniłem z potencjometrem regulacji obrotów i pralka nadal nie grzeje wody i nadal wariuje i skraca sobie programy ale płukanie i wirowanie działa poprawnie.

Jak można sprawdzić w czym tkwi problem?

0 6
  • #2 13 Lip 2007 09:19
    staszekf
    Poziom 32  

Witam. Przeczyść komorę hydrostatu tam gdzie dochodzi wężyk od hydrostatu na dole pralki OK?. Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Lip 2007 22:20
    Piotr1
    Poziom 12  

Hydrostat jest dobry ponieważ pralka wie ile wody ma dolać i to robi poprawnie. Jednak na wszelki wypadek rozebrałem komorę i przetarłem ale bez efektów. Dziś pralka akurat realizowała program poprawnie (tak mi się wydaje), ale nadal nie chce grzać wody pierze wszystko w zimnej wodzie. Jeszcze dzis zauważyłem że pralka podczas prania świruje z obrotami czasem troszkę przyspiesza i po chwili zwalnia. Proszę o podpowiedź jak sobie poradzić z tym problemem.

0
  • #4 14 Lip 2007 08:44
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wymień czujkę NTC.

0
  • #5 14 Lip 2007 23:57
    Piotr1
    Poziom 12  

Ale czy na pewno czujka bo zamiast czujki wstawiałem rezystor o wartości 500 Ohm i nadal pralka nie grzała wody. A może ktoś wie jakie wartości powinien mieć termostat w tej pralce? Ja jednak stawiam na na programator bo jak pisałem wcześniej pralka potrafi zrealizować program w 5 minut.
    - naleje wodę
    -obruci ze dwa razy
    -przełączy się na wylewanie wodu (nie zatrzymując pokrętła programatora na następnych cyfrach tylko zatrzyma się przed płukaniem)
    -pokręci parę razy na płukaniu-przełączy się na wiroanie
    -wywiruje (pranie suche, a czy czas wirowania jest dobry tego nie wiem)
    -koniec prania
    Są dni że program trwa chyba tyle co trzeba (nie znam dokładnie czasów)
    Pokrętło programatora rozbierałem ale wszystko w nim jest idealnie, ale przeczyściłem i nadal to samo.
    Proszę o jakieś sugestie.

0
  • #6 15 Lip 2007 01:12
    80arturr
    Poziom 18  

Tak tylko że NTC w tej pralce w normalnych warunkach temp powinno mieć ok 22 k ohm. Wymień.

0
  • #7 29 Sie 2007 16:06
    arturmar
    Poziom 1  

Ja mam to samo z programatorem! Jak sobie poradziłeś z tym problemem?

0