Witaj
Sytuacja wyglada tak , w chwili obecnej wiekszosc stacji monitorowania pracuje na kodach "uniwersalnych" Contakt ID i SIA , co to oznacza ?
Kody tego typu nie wymagaja wpisywania recznie od Ciebie kodów dla poszczególnych informacji (uzbrojenie rozbrojenie alarm) jedyne co musisz zrobić to znac identyfikator centrali podawany przez stacje monitorujacą (inaczej kod obiektu) , po jego zaprogramowaniu wszystko dziala "z automatu" . Przy CID musisz czasmi zaznaczyć aby centrala oczekiwała dluzej na sygnał z stacji monitorowania w satelach jest to zalecane.
Co do radia to najszybciej podłączyć nadajnik poprzez przekaznik do wyjscia sygnalizatora , musisz pamietać w takim przypadku aby sygnalizator posiadał w swoim obwodzie dodatkowy bezpiecznik tak aby zwarcie sygnalizatora powodowało przepalenie bezpiecznika a nie wylaczenie nadawania sygnalu mionitoringu . Mozesz tez wydzielic oddzielny obwód sygnalizatora na przekazniku. Dalej podłaczjac nadajnik staraj sie aby w stanie normalnym (bez alarmu) wejscie alarmowe nadajnika bylo zwierane do masy nadajnika ( lub plusa lecz takich nadajników juz prawie nie ma) pozwoli ci to na dwie sprawy popierwsze informowanie o alarmie z centralki jesli przekaznik zasilony z wyjsci sygnalizatora rozewrze styki ale tez masz monitoring kabla pomiedzy nadajnikiem a centrala w razie jego przeciecia nastapi rozwarcie i wyslanie sygnalu alarmu.
Sygnal uzbrojenia i rozbrojenia zdecydowanie ODRADZAM podlaczac bo niby co kogo obchodzi czy alarm jest uzbrojony czy nie , pamietaj na stacjach monitorowania pracuja TYLKO ludzie , jak wskazuje historia bywaly przypadki okradania mieszkan kiedy zapomniano uzbroic alarmu.
Nie daj sie omamić niby wygoda ze mozesz zadzwonic i dowiedziec sie czy system jest uzbrojony.
Pozdr.
RX/TX