Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka zasilacza ATX. Przetwornica z zasilacza.

15 Lip 2007 15:41 3386 4
  • Poziom 9  
    witam, planuję zbudować przetwornicę z zasilacza ATX z 230V na około 32V i mocy 300W między liniami +12V i - 12V jak wiadomo jest 24V więc wydaje mi sie ze wystarczyło by zwiększyć opór pomiędzy feedback a +12V lub zmniejszyć pomiędzy feedback a GND ale wolę najpierw zapytać szanownych kolegów czy dobrze rozumuje. Przy okazji jeśli dobrze myślę to czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakąś rozpiskę oporów które należy wstawić dla uzyskania danego napięcia. Z góry dziękuję Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    witam ,, nie tylko tyle należy zmienić są to różne wydajności prądowe... /-12 ma niski prąd czerpania/ ale jet to możliwe i nie wymaga wielkiej przebudowy zasilacza
  • Poziom 9  
    nie rozumiem... dlaczego te linie mają różne wydajności prądowe jeśli wychodzą z tego samego transformatora , są prostowane takimi samymi diodami i przechodzą przez takie same cewki
  • Poziom 36  
    Wychodzą z tego samego transformatora, ale są prostowane innymi diodami i przechodzą przez inne cewki.
    Chcesz uzyskać +-16V (razem 32V)? Z tym nie będzie problemu (z mocą już większy problem) ale skoro potrzebujesz po prostu 32V, to pewnie układ będzie zasilany niesymetrycznie a co za tym idzie, masy zasilacza i układu w tej sytuacji nie będą połączone. Czy takie coś Cię zadowala?
  • Poziom 9  
    zadowala :)
    Rozumiem ze wystarczy wymienić ten układ stabilizacji na końcu będzie dobrze z tą mocą? (oczywiście zasilacz ma 300W)