Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool 6101-nie wiruje i nie wypompowuje wody

15 Lip 2007 21:49 9710 13
  • Poziom 9  
    Pralka po procesie prania nie odwirowywuje , nie płuczę i nie wypompowuje wody! Migają diody i nic się nie dzieje! Po przestawieniu ręcznie na płukanie, programator próbuje coś zmienić, cyka, ale dalej nic się nie dzieje, znów zaczynają migać diody od prędkości wirowania! Wymontowałem pompe i podłączyłem do sieci-działa! Dalej nie wiem co robić-pomóżcie!!!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wyczyść układ odprowadzania wody, tzn. węże i filtr.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Sprawdź węże odpływowe z bębna do pompki i z pompki do odpływu mogą być zatkane . Następnie trzeba sprawdzi pompke w pralce pod obciążeniem bo wtedy może sie blokować i trzeba jeszcze sprawdzić zasilanie pompki najlepiej żarówką 230V 15W z dwoma przewodami ma świecić kiedy ma wypuszczać wode,jeśli nie świeci to może być uszkodzony programator.
  • Poziom 9  
    Dzieki za podpowiedzi, ale dalej nic z tego! Sprawdzilem pompe na sucho i pod obciążeniem-działa! Po podłaczeniu próbówki, w trakcie wypompowywania wody, nie ma zasilania na pompę! Programator? Czy programatory sie reperuje, czy trzeba kupic nowy i ile moze kosztowac?!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Szukaj dobrego serwisu - może naprawią.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Zobacz czy na programatorze nie jest uszkodzone wyjście sterujące pompką. Znajdziesz je po kablach. Powodzenia
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Większość programatorów da się naprawić ,jeżeli to jest elektronik może być uszkodzony triak ,koszt naprawy kilka złotych.
  • Poziom 9  
    Wymontowałem programator i niosę jutro do serwisu. Nowy w hurtowni kosztuje 330zł, mam nadzieję, że naprawa będzie tańsza!

Pod programatorem jest jakis czarno-biały plastik w kształcie koła, do którego wchodzą i wychodzą jakieś przewody, może to ma jakis związek?!
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To hydrostat, urządzenie sterujące m.in. poziomem wody.
  • Poziom 9  
    Panowie!!! Wszystkim, którzy wsparli mnie radą bardzo dziękuję!! Okazało się, że padnięty jest triak za 2zł., a tzw. "FACHOWCY" zdarli by ze mnie kosmiczne pieniądze !!!! Bez pralki jak bez ręki!! JESZCZE RAZ DZIęKUJę I POZDRAWIAM SERDECZNIE!!
  • Poziom 40  
    Kolego nie przesadzasz zbytnio? My z tego żyjemy! Do tych 2 zł dolicz ZUS, podatek skarbowy, vat, koszty utrzymania warsztatu, opłatę za telefon, opłatę za paliwo, O kosztach reklamy, literaturze fachowej, wypłacie dla pracowników, opłacie za prąd, wodę, ogrzewanie i czynszu za pomieszczenie nie wspomne... Dodaj ładnie ile wyszło? To jest jeszcze jeden przykład tego pomóż amatorowi, sam pójdziesz z torbami i jeszcze Ci powie w innym poście ten sam autor Sprawdź filtr, może jakiś przedmiot jest w środku, i blokuję wirnik pompki! Po kablach doprowadzających napięcie do pompki idź do programatora i sprawdź kostkę! Dopiero na końcu zdjąłem obudowę z programatora i zobaczyłem osmalenie na płytce. Zaniosłem programator do serwisu, tam zaśpiewali mi 250zł. za naprawę-oczywiście powiedziałem, że ochujali, i zaniosłem go do kolegi, który po sprawdzeniu zwykłym miernikiem wylutował spalonego triaka i zastąpił go nowym za 2zł!!! Wszystko działa! Powodzenia!
    Moderowany przez zdzich42:

ostrzeżenie dla timyy za niecenzuralne wyrazanie sie na forum

Napisałeś wszystko działa... nie podziała długo, usunąłeś skutek nie przyczynę
  • Specjalista AGD
    zdzich42 napisał:

Napisałeś wszystko działa... nie podziała długo, usunąłeś skutek nie przyczynę

No właśnie, taka euforia typu " nie dałem się wy...jać". Wielu z tych którym pomagamy, nie zdaje sobie sprawy z tego, że my też jesteśmy serwisantami, żyjemy z tej pracy, a pomagamy na forum BEZINTERESOWNIE......
  • Poziom 1  
    a co mogło sie stac jesli wirowanie i wypompowywanie nie dziala tylko przy 700 obr/min??
  • Poziom 37  
    Jak nie odleje wody (a na pracę pompki nie ma wpływu nastawiona szybkość wirowania) to nie będzie wirowania. Sprawdź może pompka się zacina. Powodzenia