TV j.w. trafił do naprawy na brak fonii i wizji, pomiary wykazały zaniżone napięcie zasilające lini wyniana kondensatora 2530 przywróciła prawidłową pracę odbiornika ale po upływie kilku minut w telewizorze zaczynać skrzeczeć a na obrazie widać szarpanie i wyrywanie lini. Objaw bardzo podobny do objawu jaki występuje przy przebiciu na wysokim napięciu, ale nie jest to ani trafopowielacz ani podstawka kineskopu. Dodam, że telewizor zawsze przez kilka minut po włączeniu pracuje poprawnie, jak zacznie się strzępienie na jego intensywność wpływa jaskrawości, im więkrza, tym strzępień więcej.