Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komputer zacina się na grach i nietylko

17 Lip 2007 20:09 1992 9
  • Poziom 11  
    Mam problem z komputerem praktycznie od nowości a mianowicie zacina mi się na większości grach ale tak, że muszę go resetować. I jest również problem z jego wyłączaniem czasami się wyłączy a czasami nie. Wyskakuje napis "trwa zamykanie systemu" i się zawiesza. Według mnie problem tkwi w SP2 ale nie wiem czy to moze byc to. Za pomoc z góry dziękuje :)

Windows XP professional z SP2, AMD 3200+ 1,81GHz, 1 GB ram, GeForce 7600 GT 128 MB

Pozdrawiam :)
  • Poziom 14  
    a nie masz problemow z przegrzewaniem sie? moze to byc tez niedobor pradu .. sprawdz zasilacz (podaj np moc zasilacza). jednak na poczatek przeinstaluj system
    komupter jest jeszcze na gwarancji? jesli tak to serwis :)
  • Spec od komputerów
    Moze ostatnie upały robią problem? Podaj temperatury procesora/systemu.
    Sprawdź pamięc RAM na obecność bledów.
  • Poziom 11  
    System był juz reinstalowany kilka razy i nic a przegrzewała mi sie karta grafiki to dokupiłem wentylatorki i srednia temp to 60C. a temp procesora to 50C. przy obecnych upałach :) Zasilacz 300 W.
  • Poziom 13  
    Dla mnie za słaby zasilacz. A zawiesza się dlatego że spada napięcie przy większym obciążeniu tzn. na grach. Proponuje mocniejszy zasilacz.
  • Poziom 10  
    Hmmm spotkalem sie kiedys z podobnym przypadkiem. Kolego sprawdz ustawienia szyny AGP, jesli jest 8x zmien na 4x i zobacz jak to bedzie chulac. Jesli nie pomoze bedziemy mysleli dalej. Jesli okaze sie ze pomoze to poszukaj najnowszch sterow pod grafe i pod plyte glowna, wtedy kombinuj z szyna 8x. Na marginesie dodam ze zebys odczul te 8x na agp to musisz miec jakiegos dual core 1 GB ramu i mocno wymagajaca giere, wtedy poczujesz roznice. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Zasilacz 300 W.

Podaj producenta i model zasilacza .
    Sprawdź napięcia miernikiem.
    Jak dla mnie to przy takiej konfiguracji przydałby się mocniejszy , i pewnie to on jest winowajcą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    A gdzie zmienia się ustawienia tej szyny AGP ??

Zasilacz to: 4life/400
    a nawet jeśli to wina zasilacza to zasilacz o jakiej mocy bedzie dobry do mojego PC ??
  • Poziom 40  
    Radek6100 napisał:
    A gdzie zmienia się ustawienia tej szyny AGP ??

w biosie

Radek6100 napisał:

a nawet jeśli to wina zasilacza to zasilacz o jakiej mocy bedzie dobry do mojego PC ??

Ja z zasilaczem bym jeszcze poczekał

sprawdz najpierwe pamięć ewentualnie wypnij wszystkie kości i karyty i przeczść styki gumka myszką

jeżeli juz się zdecydujesz na wymianę zasilacza wypnij wcześniej wszytkie niepotrzebne urządzenia ( cdrom karty muzyczne dyski niepotrzebne w danej chwili) uruchom kompa i sprawdz czy dalej bedzie sie zawieszał
  • Poziom 11  
    dobra sprawa sie wyjaśniła zrobiłem tak jak radził Marek003 i jest to wina zasilacza za słaby:) Wszystkim wielkie dzięki za pomoc

POZDRAWIAM Radek