Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer djx700 - efektor - potenjometr??

17 Lip 2007 22:41 2731 11
  • Poziom 13  
    Witam!
    dostalem od qmpla behringera djx700 do naprawy...nie dziala w nim efektor... wyswietlacz wskazuje ciagle "00"a potencometr wogole nie reaguje...no i gdy wlacze efektor jakies stuki w glosnikach slychac...nie wiem co w nim jest zje*anego mam nadzieje ze tylko potencjometr...

prosze o pomoc

pozdr
  • Poziom 11  
    Witam ogólnie te miksery są kiepskie często siadają w ich potencjometry lepiej zmień sobie na cos innego:)
  • Poziom 10  
    Niestety to prawda,ja teź mam za sobą przygody z Behringer'em i poraźka na maxa.Przetestowałem trzy miksery tej firmy i jeźeli dostałeś tą 700'kę do naprawy to masz problem,bo elektronika w nich jest...(made in taiwan)....i bez sprzętu pomiarowego nie dojdziesz do uszkodzonego podzespołu.
    Trzaski w głosnikach często pojawiały się we wzmacniaczach hi-fi podczas gdy któryś kondesator końcówki mocy był przepalony.Spróbuj sprawdzić kondesatory na torze efektu i na bloku wyjścia,tam jest ich nie mało więc miernik jest konieczny.
    Powodzenia
  • Poziom 13  
    No na szczescie to nie moj sprzet - kazdy ma takie samo zdanie o tej firmie a co do potencjometru z efektow to mozna go wymienic?? łatwo dostepne sa??

a co do trzaskow w glosnikach to pojawiaja sie wtedy jak wzmacniam "efekt" czasem mi sie wydaje ze te dzwieki pochodza z comodore a nie z mixera no ale...:|
  • Poziom 18  
    Jeżeli wyświetlacz wskazuje cały czas 00 to mi się zdaje że to nie jest wina potencjometru. To juz pewnie poleciało coś z grubszej elektroniki.

Kolega ma ten mixer i strasznie narzeka. To badziew. Fejdery trzeszczą. I te wskazniki strasznie niedokładne. Maja straszne opóźnienie w pokazywaniu wartości (za wysokie PEAK HOLD)

Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

A po za tym to nie jest potencjometr tylko przełącznik obrotowy. Który wybiera efekt.
  • Poziom 13  
    Dokladniej to sie nazywa potencjometr cyfrowy, przetwornik obrotowo-impulsowy ze switchem(encoder lub enkoder)

Dodano po 52 [sekundy]:

No wlasnie i ile ma ten mixer efektow?
  • Poziom 15  
    Eh, dość mam czasem beznadziejnych postów, takich jak jeden z powyższych - pokaż mi kolego, jaka elektronika dziś nie jest MADE IN TAIWAN?! Wszystko jest albo MADE albo nawet i ASSEMBLED IN Azja...

A Fadery trzeszczą i będą w każdym sprzęcie trzeszczeć jak się sprzętu nie będzie w case'ach trzymać tylko w zawilgoconej i kurzliwej piwnicy - i nie ma na to rady. Swoją profi konsolę firmy H&K w ten sposób na krawędź doporowadziłem, bo case za drogi był...głupi po prostu byłem, a nie psioczyłem, że shitowe fadery zamontowali.

I KAŻDY sprzęt jest awaryjny - tylko o Behringerach się duuuużo mówi - ale i tak większość zasuwa 'twardko' ze swoimi rackami wypełnionymi Behringerami. NO I DOBRZE!!! Tylko bez obłudy ludzie, proszę...

JA ze swoich Behringerków jestem baaardzo zadowolony!

DO AUTORA: Zawodowym elektronikiem nie jestem, ale może to zegar procesora ci tyka i słychać go w głośnikach. To tylko sugestia - niestety nie wiem jak to naprawić.
  • Poziom 18  
    No własnie tez tak tak pomyślałemże to zegar może wprowadzać takie zakłócenia. A Fadery nie trzeszczą np. DJM 800 , ale to juz zupełna przepaść cenowa w porównaniu z DJX 700.

Dodano po 3 [minuty]:

A ten Beh ma chyba 47 efektów.
  • Poziom 20  
    te 47 efektów to śmiech na sali , kiedyś miałem w klubie behringera w którym fadery poleciały po kilku tygodniach (jeden z pierwszych behringerów w polsce ) , najfajniejsze jednak było to jak kiedys sie zawiesił tzn diody paliły sie na maxa nawet jak dzwięku nie było , wyłączyłem go i włączyłem to paliły sie różne diody z różną intensywnością np diody od wskaźnika sumy paliły sie pierwsza ostatnia i kilka w środku , kilka razy trzeba było go włączyć i wyłączyć żeby wróciło do normalności
  • Poziom 10  
    powiem krotko!!!! "ciś to w potok!!" Jedynym plusem beghringera jest jako taka cena!! i to wszystko:/ a co do tematu do to obstawiam przy kondensatorach!!
  • Poziom 15  
    Uważam, że Behringer jako mikser Dj to tylko jako ostateczność lub w przypadku awarii! Odradzam Wszystkim!!! Aha i bardzo często padają fadery.
  • Poziom 13  
    Po prostu "jada po kosztach"... i to dla tych ktorzy wola cos tanszego bo nie chce sie poczekac i doplacic kilka gr wiecej na normalna firme...no ale to inna bajka...przejdzmy do problemu tego tematu...mial ktos juz taka awarie? - bo tak najszybciej rozwiaze ta sprawe

pozdr4all