Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z pocztą

17 Lip 2007 22:49 13219 7
 • Poziom 13  
  Mam problem z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości , prosze o podpowiedź.oto problem:

  Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: „biuro@instalacje elektroniczne.pl”. Temat 'test', Konto: 'Kamil Koprowski', Serwer: 'poczta.o2.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '501 5.1.3 Bad recipient address syntax', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 501, Numer błędu: 0x800CCC79

  dzięki
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Odpowiedź na jednym z for:
  Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odpowiedź serwera: '554 : Relay access denied', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 554, Numer błędu: 0x800CCC79

  Problem wynika z nieprawidłowej konfiguracji programu pocztowego. Jeśli to Outlook Express, w menu 'Narzędzia' należy wybrać opcję 'Konta'. Następnie w zakładce 'Poczta' wybrać konto na naszym serwerze i wcisnąć przycisk 'Właściwości'. W zakładce 'Serwery' należy zaznaczyć znajdującą się u dołu opcję 'Serwer wymaga uwierzytelniania'. Funkcjonalność ta zabezpiecza przez wysyłaniem spamu przez nasze serwery. Bez włączenia tej opcji mogą Państwo wysłać list wyłącznie do jednego z naszych Klientów, co z pewnością nie pozwala na swobodne korzystanie z poczty elektronicznej.

  To 'klasyczny' problem. Rozpoznać go można po komunikacie 'Relay access denied'.

  fragment zaczerpnięty stąd:
  http://www.telvinet.com.pl/webcm/boa_faq_mail
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Uwierzytelnienie było odznaczone . Teraz jest juz ok, nic nie zrobiłem - nie rozumię tego - nie wazne.
  Pozostał tylko jesczce wyskakujacy komunikat po tamtych błedach ,który pojawia sie po każdorazowym odbieraniu poczty . Pytanie jak go skasować?
  I jeszcze jeden szczegół - nie mogę odzytywać załączników w wiadomościach , ani ich zapisywać ? - jak z tym sobie poradzić.

  Dzieki
  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Załączniki mogą być traktowane jako treści niebezpieczne.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Zapewne jest Outlok express, musisz wejść w: Narzędzia\Opcje\Zabezpieczenia\zabrać ptaszka w: "Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników ...". Uruchom po tym Outlok jeszcze raz i już mozna otwierać i zapisywać załączniki.
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Dzieki .Działa.
  Jeszcze tylko ten komunikat ciągle się pojawia.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Cytat:
  biuro(małpa)instalacje elektroniczne.pl

  komunikat dotyczy tego adresu (oczywiście z normalną małpką :) ) ? Jeśli wpisałeś tak, jak na forum (ze spacją), to ma prawo odrzucać :)