Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkręcanie zielonego laser pointera.

21 Lip 2007 12:19 3454 2
  • Poziom 23  
    Kupiłem sobie taki laserek: (Czekam na dostawę)
    http://allegro.pl/item216096897_zielony_laser_5mw_laser_pointer_zasieg_10km_.html
    I mam kilka pytań.
    Jak podkręcić ten laserek? Czytałem, że laser ten spokojnie wykręca się do 15mW. Na płytce zasilania w laserku znajduje się potencjometr, mniemam że trzeba go przekręcić trochę w prawo, ale czy to wystarczy? Gdzieś widziałem że trzeba jeszcze coś lutować na płytce głównej.
    Pytanie drugie. Laser zielony jak wiadomo działa tak, że laserek świecący w podczerwieni świeci na kryształek który dopiero emituje zielone światło. A gdybym wziął z tego laserka kryształek i wsadził do niego zamiast wbudowanej diody ir, diodę z nagrywarki cd? Ona też świeci w podczerwieni, a moc oscyluje koło 200mW. Czy da się przeprowadzić taki zabieg? Co się może stać? Oczywiście wtedy laser błby bardziej stacjonarny niż przenośny, i wyposażył bym go w chłodzenie.
  • Poziom 29  
    DjExit napisał:

Pytanie drugie. Laser zielony jak wiadomo działa tak, że laserek świecący w podczerwieni świeci na kryształek który dopiero emituje zielone światło.

Tak nie działa zielony laser dpss.

DjExit napisał:

A gdybym wziął z tego laserka kryształek i wsadził do niego zamiast wbudowanej diody ir, diodę z nagrywarki cd? Ona też świeci w podczerwieni, a moc oscyluje koło 200mW. Czy da się przeprowadzić taki zabieg? Co się może stać? Oczywiście wtedy laser błby bardziej stacjonarny niż przenośny, i wyposażył bym go w chłodzenie.

Nic się nie stanie, bo dioda z nagrywarki CD ma złą długość fali.