Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat. Czy można oglądać inne kanały?

Kysiu 25 Lip 2007 20:52 2919 14
  • #1 25 Lip 2007 20:52
    Kysiu
    Poziom 12  

Czy w cyfrowym polsacie można oglądać inne kanały poza tymi które są przedstawoione w pakiecie familijnym??

Chodzi mi o kanały obcojęzyczne itp...

U mnie w mieście maja tylko echostar DSB-717. Czy to dobry wybór ?? :|

0 14
  • Pomocny post
    #2 25 Lip 2007 21:07
    SQUELTH.
    Poziom 20  

Możesz oglądać wszystkie kanały niekodowane, nie tylko te z oferty.

Jeśli chcesz tylko oglądać to każdy dekoder z oferty wystarczy.
    Sam go mam i nie narzekam, poza tym, że się popsuł 3 dni po zakupie ale wymienili mi na nowy i już pół roku śmiga.

Pozdrawiam.

0
  • #3 25 Lip 2007 22:00
    Kysiu
    Poziom 12  

A mam jeszcze jedno pytanie :
    Jak długo przełączają się kanały w tym dekoderze??
    Po jakim czasie pojawia się nowy program od chwili przełączenia ??

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lip 2007 06:15
    kelkeszą
    Poziom 16  

Samsung chodzi dużo lepiej i szybciej .
    Co drugi Echostar idzie na gwarancji do serwisu ... ZGROZA .
    Zamiast pracować to bawię się tym badziewiem .

0
  • Pomocny post
    #5 26 Lip 2007 11:24
    grzesiulek5
    Poziom 22  

Potwierdzam.Echostary sypią się okrutnie i serwis....Zcałą mocą radzę śamsunga mimo że nie ma klawiatury lokalnej

0
  • Pomocny post
    #6 26 Lip 2007 14:17
    Yorc
    Poziom 11  

Ja sam mam pod kontrolą serwisową 4 szt. Echostarów i wszystkie działają jak należy, kanały b. szybko się przełączają. Pozdro

0
  • Pomocny post
    #7 26 Lip 2007 15:41
    markzg
    Poziom 12  

Jeśli chcesz mieć większą liczbe kanałów to radze załozyc 2 konwertery na Astrę i Hotbirda bo przy jednym bedziesz miał tylko Hotbirda. Na Astrze jest sporo programów niemieckich.

0
  • #8 26 Lip 2007 21:57
    Kysiu
    Poziom 12  

A jak byłem u gościa w punkcie się pytać czy lepiej echostar czy samsung to powiedział że echostar ;] I że na gwarancję przyszły mu 2 samsungi ;P
    Powiedział jeszcze że samsung to pudło na którym nic nie można przelączyć i nie ma ekranu itp...

I ja już niewiem co wziąć....

A i mam jeszcze pytanie czy przy montażu opłaca się brać fachowca za 100zł aby umieścił satelite w odpowiednim miejscu !!??

Ja biore dekoder razem z satelitą czy będe mógł dorobić do niego drógi konwerter ??

0
  • Pomocny post
    #9 26 Lip 2007 22:12
    03041957
    Poziom 16  

Najlepiej od razu zamontować drugi konwerter na Astrę, montaż jest dość niebezpieczny jeśli to wysoko, lepiej w takim wypadku wziąć fachowca, satelity się nie ustawia bo jest on zawieszony na orbicie geostacjonarnej nad Ziemią i nie mamy wpływu na jego położenie, należy zatem ustawić tak antenę, aby sygnał odbity od niej trafiał w konwerter, jeśli będą dwa, należy zastosować odpowiedni przełącznik tzw. disecq, błąd ustawienia anteny profesjonalnie nie powinien przekraczać 0,5 stopnia dla azymutu i elewacji, życzę powodzenia, R.

0
  • #10 26 Lip 2007 22:24
    Kysiu
    Poziom 12  

Sorki przejęzyczyłem się i napisałem satelita :P

Mieszkam na parterze :PP Więc chyba daruje se fachowców i sam się pomęcze z ustawainiem :D

0
  • Pomocny post
    #11 27 Lip 2007 11:01
    markzg
    Poziom 12  

Przy montazu musisz zwrócić uwage, zeby konwerter do Astry był po prawej stronie (stojąc za anteną). Powodzenia!

0
  • Pomocny post
    #12 27 Lip 2007 15:25
    Yorc
    Poziom 11  

Ponieważ sygnał z Astry jest mocniejszy:D

0
  • #13 28 Lip 2007 19:52
    Kysiu
    Poziom 12  

markzg napisał:
    Przy montazu musisz zwrócić uwage, zeby konwerter do Astry był po prawej stronie (stojąc za anteną). Powodzenia!

Nic z tego nie rozumiem ale spoko jakoś dam sobie rade z montarzem ;] Chyba...

0
  • Pomocny post
    #14 28 Lip 2007 21:51
    markzg
    Poziom 12  

To całkiem proste, masz 2 konwertery, jeden mocujesz na końcu rurki centralnie i ten jest przeznaczony dla HOTBIRDA, potem mocujesz 2 konwerter nieco z boku tego pierwszego, tak, żeby w momencie kiedy stoisz za anteną był po prawej stronie tego pierwszego, ten będzie do Astry. Póżniej łączysz kable idące od konwerterów do przełącznika Diseq (taka odzielna puszka, która ma 2 wejścia i jedno wyjście). Kojeny kabel wychodzący z puszki (wyjście) podłączasz do dekodera i już. Teraz trzeba jeszcze trochę pokręcić anteną i z głowy. Nie wiem jak dokładnie przeprowadzić instalację bo nie znam tego dekodera ale pewnie trzeba wybrać w ustawieniach liczbę konwerterów (w tym przypadku 2) i pózniej sposób przełączania (w tym przypadku Diseq). Póżniej wybjerasz satelity (Astra i Hotbird) a później porty. Najpierw ustawiasz sygnał na Hotbirda, później dokręcasz antenę i sygnał na Astrze ustawiasz tylko konwerterem (tym zamocowanym z boku, po prawej). Jeśli nie możesz złapać sygnału na Hotbirda to spróbuj zamienić porty w ustawieniach dekodera. Mam nadzieję, że wszystko jasne. Ja też przy pierwszym ustawianiu anteny miałem problemy ale później jest już łatwo. I jeszcze jedno anteny nie ustawia za bardzo w niebo, powinna być prawie pozimo w stosunku do ziemi. Może to głupia uwaga ale jak ja pierwszy raz instalowałem satelitę to właśnie tak zrobiłem:) Powodzenia.

0
  • #15 28 Lip 2007 22:36
    Kysiu
    Poziom 12  

Aha teraz rozumeim :D:D:D

A anteny źle nie ustaowe bo dookoła pełno anten więc będe wiedział mniej wiecej w jakim kierunku ;] :P

dzięki za rady...

Wziałem samsunga :D:D:D

W 100% sprawny wszystko działa jak narazie...

A z nastawianiem anteny to wziąłem "specjaliste" dużo nie wziął bo 50 zł :)

0