Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki akumulator golf III ?

25 Lip 2007 23:53 25813 8
  • Poziom 15  
    witam mam pytanie ,posiadam vw golfa III 1.8 KAT 92r-po 5 dniach auto nie chce odpalic ,aku. jest rozladowany ( 45ah)-czy to nie zamalo?jaki mam kupic?
  • Poziom 10  
    ja mam calibre 2.0l i mam aku 55ah i wystarcza... w zimie krsci zayebiscie (oczywiscie polecam jakis firmowy)

ps a 45ah to dobry do malucha...
  • Poziom 10  
    55Ah powinien wystarczyc jezeli nie masz jakiegos pieca grającego to bedzie oki ale musiasz sprawdzic czy cos ci nie kradnie produ no i oczywiscie ładowanie (proponuje centre albo exide)
  • Poziom 13  
    W tym przypadku to albo akumulator masz uszkodzony i nie trzyma albo masz podłączone zbyt duże obciążenie rozładowujące aku. W pierwszym przypadku sprawa jest jasna - nowe aku, natomiast w drugim - poszukaj co Ci tyle prądu bierze bo inaczej to nowy lub większy aku też nic nie da (może tylko rozładuje się np po 7 dniach - ale to chyba nie jest rozwiązanie problemu).

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    [quote="dubekk"]witam mam pytanie ,posiadam vw golfa III 1.8 KAT 92r-po 5 dniach auto nie chce odpalic ,aku. jest rozladowany ( 45ah)-czy to nie zamalo?jaki mam kupic?[ jaki prad powinien pobierac aku w czasie postoju auta?(posiadam alarm z centralnym zamkiem)]
  • Moderator Samochody
    Oryginalnie wstawiane były 54Ah, chociaż ja miałem w swoim 44Ah i służył bez problemu przez 7 lat.
  • Poziom 13  
    Jak zwykle ble ble... Taki akumulator wystarczy. Najpierw trzeba sprawdzić ładowanie, powinno wynosić 14,2 V ( 14V ) też jest ok. Następnie podłączyć szeregowo amperomierz i sprawdzić prąd pobierany podczas czuwania, Max 300 mA. W praktyce odłączyć minusową klęmę, a następnie dotykać ją do czopu akumulatora i sprawdzić czy mocno iskrzy ( wyjąć kluczyki ze stacyjki !!! ) jeżeli minimalnie to jest Ok i walnięty jest akumulator.Często przyczyną rozładowywania akumulatora jest paląca się na stałe lampka bagażnika, lub uszkodzone radio. LUB każdy elektryk samochodowy sprawdzi akumulator testerem pod obciążeniem.Andrzej
  • Użytkownik obserwowany
    Czy na pewno odłączenie klemy w tym przypadku to dobra podpowiedz?Jeżeli ma jakiś komputer to chyba odłączanie zasilania nie jest rozsądnym wyjściem ale mogę nie mieć racji.
  • Poziom 11  
    u mnie silnik 1,8 orginalnie aku 63ah ale wstawilwm gabarytowo taki sam tyle ze 75ah trakcyjny glebokiego rozladowania i nie wiem co to problem z rozruchem