Witam,
Mam problem z płytą główną firmy DFI model CA64-TC Rev: B1. Płyta nie działa, nie znam jej historii. Po podłączeniu zasilacza do mobo oraz procesora i coolera i zwarciu pinów PWR SW, czasami wiatrak na procesorze zrobi 1/4 albo 1/2 obrotu a później ponownie staje w miejscu. Następnie ponownie zwierając piny PWR SW nic się nie dzieje, aż po chwili raz jeszcze zwierając następuje wspomniany już obrót. Co może być uszkodzone?
Kondensatorki są OK, bez żadnych wybrzuszeń ani z góry ani z dołu, ścieżki całe bez żadnych przerwań, przynajmniej wizualnie. Dioda zasilania na płycie się świeci. Niestety nie posiadam żadnej aparatury pomiarowej. Czytałem, że powodem uszkodzenia może być mostek południowy. Czy tego typu wada mogła by mieć takowe symptomy? A jeśli faktycznie defektem byłby mostek płd, to czy jest sens albo możliwość jego wymiany? Oznaczenia owego mostka to: VIA VT82C686B.
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
Mam problem z płytą główną firmy DFI model CA64-TC Rev: B1. Płyta nie działa, nie znam jej historii. Po podłączeniu zasilacza do mobo oraz procesora i coolera i zwarciu pinów PWR SW, czasami wiatrak na procesorze zrobi 1/4 albo 1/2 obrotu a później ponownie staje w miejscu. Następnie ponownie zwierając piny PWR SW nic się nie dzieje, aż po chwili raz jeszcze zwierając następuje wspomniany już obrót. Co może być uszkodzone?
Kondensatorki są OK, bez żadnych wybrzuszeń ani z góry ani z dołu, ścieżki całe bez żadnych przerwań, przynajmniej wizualnie. Dioda zasilania na płycie się świeci. Niestety nie posiadam żadnej aparatury pomiarowej. Czytałem, że powodem uszkodzenia może być mostek południowy. Czy tego typu wada mogła by mieć takowe symptomy? A jeśli faktycznie defektem byłby mostek płd, to czy jest sens albo możliwość jego wymiany? Oznaczenia owego mostka to: VIA VT82C686B.
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam