Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Diana P565E programator nie przeskakuje.

jinx 27 Jul 2007 16:20 2967 6
    jinx
    Level 15  
    Witam. Pralka Polar DIANA P565E, programator 790A nie przeskakuje, jak ręcznie przekręcę to włącza się kolejny etap prania. Bęben obraca się tylko w jedną stronę. Silniczek programatora po zdemontowaniu i podłączeniu napięcia 220V bezpośrednio kręci się. Brak napięcia na stykach silniczka w programatorze. Czy programator jest do wymiany?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    staszekf
    Level 33  
    Sprawdź styki 2 i 4 na programatorze , tam jest podłączany silniczek ale z opisu wygląda że musisz zmienić silniczek i będzie wszystko OK. Pozdrawiam.
    as53
    Level 15  
    Witam. Dostań się do wirnika silniczka i klejem np. KROPELKA wklej magnesik na ośkę. W tym przypadku obraca się magnes , a nie cały wirnik razem z zębatką.

Dodano po 8 [minuty]:

Sprawdż dokładnie magnes , może być pęknięty, wówczas klejenie nie pomoże .
    jinx
    Level 15  
    Napięcie na stykach silniczka w programatorze jednak jest. Na obu pokazuje ok 210V. Wcześniej nie było masy. Wyciągnąłem silniczek zostawiając go podłączonym do programatora i nie kręci się. Jednak jeśli podłączę żarówkę z jednej strony do masy a z drugiej do styku silniczka w programatorze wirnik silniczka zaczyna się kręcić. Zębatka silniczka się obraca, a więc raczej nie potrzeba nic kleić.
    krzysiekl
    Level 22  
    as53 wrote:
    Witam. Dostań się do wirnika silniczka i klejem np. KROPELKA wklej magnesik na ośkę. W tym przypadku obraca się magnes , a nie cały wirnik razem z zębatką.

Dodano po 8 [minuty]:

Sprawdż dokładnie magnes , może być pęknięty, wówczas klejenie nie pomoże .

Rozbierz silniczek bo tak nie sprawdzisz czy się nie odkleił .
    staszekf
    Level 33  
    Witam. Zmień silniczek i po kłopocie.Pozdrawiam.
    jinx
    Level 15  
    Silniczek jest ok. Mam inne pytanie, czy pomiędzy stykiem silniczka w programatorze ( ten w 3 rzędzie) a masą ma być połączenie? Bo u mnie omomierz pokazuje że go nie ma, natomiast jeśli zrobię taki mostek pralka działa, silniczek się kręci a programator przeskakuje normalnie.
    Być może uszkodzeniu uległo jakieś połączenie wewnątrz programatora, nie chce go rozkręcać bo nie wiem czy potem złożę :)
    Czy mogę zostawić taki mostek?

EDIT:
    Pralka pierze w kółko, tzn jak skończy całe pranie załącza jeszcze raz cały proces. Pewno programator jest padnięty.