Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar "Diana P-565 E" napęd programatora

Pytong 13 Paź 2007 17:42 8058 13
  • #1 13 Paź 2007 17:42
    Pytong
    Poziom 32  

Potrzebuje konkretnych informacji jak szybko dostać się do programatora. Ze wstępnych oględzin chyba trzeba będzie zdejmować kołnierz :cunning: Tylko nie mówcie, że mam racje.
    Pacjent wygląda mniej wiecej tak:

Konkretnie chodzi o silnik programatora. Słychać że działa, ale nie kręci mechanizmem.

Za wszelkie info z góry dziękuje.

0 13
  • #2 13 Paź 2007 17:46
    Mirek321
    Poziom 23  

witam odkręcamy prawą strone pralki twz. elke

0
  • #3 13 Paź 2007 17:52
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Odkręć boczną blachę po prawejstronie.Zdejmij pokrętło programatora i odkręc dwie śrubki mocujace programator.Zdemontuj go.Montaż odwrotnie .Powodzenia.

0
  • #4 13 Paź 2007 18:12
    Pytong
    Poziom 32  

Dzieki za zainteresowanie ..

Czyli mam sie zajać tym: ?

Faktycznie elka .. nigdy nie zwróciłem na to uwagi :-)

A odpowietrznik tam jakoś mocno jest przytwierdzony? I czy musze podnosić pralke podczas usuwania blach. Aha .. czy tą plastikową zaślepke w okolicy przewodu też odkrecać?

0
  • #5 13 Paź 2007 18:25
    zayzayer
    Specjalista AGD

Połóż pralkę na lewy bok i okręć 4 blachowkręty na spodzie. Jeszcze trzeba odkręcić śrubkę mocującą elektrozawór po prawej i plastikowy dekielek z tyłu z którego wychodzi kabel.

0
  • #6 14 Paź 2007 20:46
    Pytong
    Poziom 32  

OK. Dziekuje za pomoc. Jeszcze raz powpinałem wiekszość kabli od programatora. Teraz wydaje się być dobrze. Okazało się finalnie tak jakby nie widział aktualnego stanu wody i nie pozwalał na załączenie silnika programatora.

Pytanie jeszcze odnośnie paska bo okazuje sie, że jest na wykończeniu. Jaka cenka oryginału i gdzie szukać :)

0
  • #7 14 Paź 2007 21:07
    Paw_el

Specjalista AGD

W każdej hurtowni gdzie mają "Stomil" lub sklep AGD

0
  • #8 14 Paź 2007 23:25
    Pytong
    Poziom 32  

Ale o co pytać, to jakiś konkretny typ jest tego paska czy jakoś sie nazywa specjalnie?

0
  • #9 15 Paź 2007 00:54
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Najlepiej stary w rękę i do hurtowni lub sklepu (na nim masz rozmiar napisany) a jeśli mnie pamięć nie myli to jest SPZ1112.

0
  • #10 15 Paź 2007 18:54
    Roman Wosicki
    Poziom 25  

W tych programatorach po czasie robił się zbyt duży luz na zębatkach i dźwigience popychającej.Pokrętło przesuwało się na następne pole,ale zamało aby przeskoczyć i cofało się spowrotem.Programator trzeba było wymieniać.

0
  • #11 15 Paź 2007 19:05
    zayzayer
    Specjalista AGD

Roman Wosicki napisał:
    W tych programatorach po czasie robił się zbyt duży luz na zębatkach i dźwigience popychającej.Pokrętło przesuwało się na następne pole,ale zamało aby przeskoczyć i cofało się spowrotem.Programator trzeba było wymieniać.

Nie w tych, tylko w 770 w peeskach. W tych szwankuje wihajster z Al-Zn, który spowalnia programator.

0
  • #12 16 Paź 2007 15:06
    Pytong
    Poziom 32  

Hmm SPZ1112 dokładnie coś takiego przeleciało mi przed oczami jak na niego patrzyłem :) Ale nie spisałem więc gdybym sie mylił to prosze mnie uprzedzić.
    Odnośnie paska o takim oznaczeniu, nie mam go nigdzie do kupienia na miejscu, no przynajmniej tam gdzie szukałem nie było. Znacie może miejsce gdzie to można kupić w internecie. Szukam ale widze, że to nie bedzie pikuś. Licze na pomoc. Odnosnie programatora, to chyba jednak jest coś nie tak. Nieregularnie ale przeważnie w tym samym miejscu w programie, silnik programatora zaczyna strasznie stukać, ale nie przenosi napedu, czyli program stoi. Bije sie teraz w piersi bo nie spisałem modelu. A przeciez nie bede tego spowrotem rozbierać. Widze, że wymieniacie modele progr., ale który jest tym faktycznym?

------------edit

LINK
    I to by chyba wszystko wyjaśniało. Gdyby jednak ktoś coś dziwnego zauważył. np że w tych pralkach były różne programatory to prosze dać znać.

0
  • #13 16 Paź 2007 20:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Pytong napisał:

LINK
    I to by chyba wszystko wyjaśniało. Gdyby jednak ktoś coś dziwnego zauważył. np że w tych pralkach były różne programatory to prosze dać znać.

Zapamiętaj na całe życie:
    Do pralki marki Polar w nazwie DIANA wchodzi zawsze jeden rodzaj programatora o nazwie 790A.
    Amen!
    :|
    PS. I jeszcze jedno: nie podawaj więcej linków do aledrogo, bo takowe będą na przyszłość stanowczo usuwane!

0
  • #14 17 Paź 2007 01:08
    Pytong
    Poziom 32  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat wydaje się być wyczerpany:

Pasek Sanok SP2 1112 ZN 81 - cena 10zł
    Programator 790A - cena 160 zł

Za zamieszczenie linków - przepraszam :| obiecuje poprawe

1