Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie kolumn Tonsil Space86 i Zg40c

30 Lip 2007 22:06 3796 24
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam kolumny Space 86, wymienione są w nich na nowe wszystkie głośniki (na tonsilowskie). Trafiają się zaś do kupna Zg40c 8ohm membrana bierna i niskotonowy na materiale. Warto to kupić za około 220zł i podłączyć je zamiast Space86 do Radmora 5102?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Można dac i inny GDN 25/40 ale problem, że nie kupi się już membrany biernej, która, że tak powiem nie leży polskim konstruktorom. Kolumny graly dośc głośno, aż huczały. Ale w porownaniu do reszty świata, to tam oszczędzano wielkosci kolumn kosztem biernej membrany a w polsce po prostu, żeby to wyglądalo za wielkie małym kosztem plyty wiórowej.

Trzeba by to przerobić na BR a wtedy nie miało by to swojego oryginalnego wyglądu.

ja bym stawiał na jakośc powiedzmy Tonsil Bolero - choćby wersja mała.

Czy ten radmor ma możliwośc pracy na 4 omach szłoby obie pary podpiąć?

Relatywnie oszacujmy wartość

GDN 25... 25złotychx2
    GDM 12,5zlotychx2
    GDWK 15zł x2
    zwrotnice - duże i potężne pewnie 2x50zł
    obudowy coś koło 2x20 złotych

Cena wygląda nie najgorzej. Ale nie jest to antyk ani nie jest to zbyt nowe, takie rzeczy ludzie sprzedają za grosze.
  • Poziom 36  
    Zależy w jaki stanie są te kolumny.

Jeśli w pełni sprawne, a głośniki oryginalne, to nie jest to może super-okazja, ale warto.

Na basie GDN 25/40 na niezniszczalnym materiałowym zawieszeniu (chyba średniaki też) - zawieszenie praktycznie niezniszczalne + membrana bierna. To są cechy wyróżniające te kolumny na tle innych tonsili.
    Bo wysokotoniwec GDWK podobny jak w innych, tego można bez problemu wymienic.
    Głośnik na licencji pionieera, podobno lepszy niż późniejsze z tej serii.
    Zestaw był "podpasowany" z Radmorem, więc będziesz miał komplet...25 lat temu to było marzenie.

Podusumowując zagra lepiej niż Space 86 - na pewno będzie miało lepszy basik, ze wzgędu na 25 cm+membranę bierną i większą skrzynię (buda oj nie nie jest mała :D).
  • Poziom 43  
    Szłoby tam dać jakiś lepszy wysokotonowiec i nowy średniak bardziej płaskie.. No i może jakoś by to grało lepiej nieco od altusów.
  • Poziom 11  
    Mam podejrzenia, że one są regenerowane, sprzedający prawdy nie powie.
  • Poziom 25  
    Byc moze i stare, ale zdecydowanie lepiej grają niz te altony 80 niedawno miałem okazje takie składac do kupy efekt bardzo opłacalny porównywalnie bas lepszy niz w altusach 75/110 w altonach 70/80 tylko trzeba nieco przerobic membrane bierną by nie była tak podatna na wahania powietrza kolumny naprawde potrafia zdecydowanie lepiej zabrzmeic niz te altonki 80

Jesli masz link do tych kolumn to powiem ci a co zwracac uwagę przy kupnie i czy to orygniał.

Pozdr.
  • Poziom 26  
    te z membrana bierno graja strasznie ostro w gornych rejestrach ... mi sie nie podoba... poza tym basu ponizej 45 Hz nie uslyszysz...
  • Poziom 11  
    One nie są na aukcji, sprzedaje je gość ze sklepu, w którym handluje głośnikami. Przypatrzyłem im się wnikliwiej. Na pewno były kilka razy rozkręcane, widać po łbach śrub.Średniotonowe mają dość zmechacone membrany a na styku zawieszenie materiałowe-papier w biernej i niskotonowcu ślady czegoś czarnego-klej, silikon? Cosik mi się widzi że, akurat te raczej należy sobie odpuścić.
  • Poziom 25  
    No jasne widać pokazałeś obeznanie hahaha ostro no tak kopułki są ostre pomyśl zanim coś napiszesz. 25/40 4ohm na licencji pioneera to znacznie lepsze głosniczki niz 25/40 stosowany w altusach 75/110 i do tego zamiast 2 wylotów stratnych jest membrana bierna . co powoduje bardzo niski i dynamiczny bas

Dodano po 3 [minuty]:

tu masz foto moich kolumn które kiedyś tu na elektrodzi przedstawiałem pytając o przeróbkę biernej membrany.https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic791135.html
  • Poziom 26  
    mam prawo do swojego zdania, te kolumny graja ostro i nieprzyjemnie.
  • Poziom 25  
    Chyba powaliłeś serie cos mi się zdaje .
  • Poziom 25  
    Jeśli to te to lepiej kupic sobie bilet do zoo niz w to inwestować!
  • Poziom 30  
    Słyszałem wiele zg40 w różnym stopniu dewastacji bo cały czas szukam dobrego zestawu w wersji 8Ω i powiem Ci że jak coś było kombinowane to już nie grają jak należy. Mam w domu zestaw radzia 5100 i do tego zg40 w idelanym stanie tyle że 8Ω dlatego szukam drugiego żeby połączyć równolegle i wycisnąć z radzia wszystko. Zestaw gra hmmm... bardzo charakterystycznie i jak dla mnie ładnie - atlusy, altony, space itp. to nawet nie ma co porównywać. Szkoda że tonsil miał i ma tak cienkie kopułki bo tam naprawdę powinno być coś lepszego.
  • Poziom 25  
    Radmor to cienizna do dwóch par ZG40C. Radzę zdecydowanie kupić wersję 4 ohm i używać jednej pary. Na dwóch 8 ohm będzie zdecydowanie gorzej. Już teraz wyciskasz wszystko. Więcej się nie da. Najlepszy efekt będzie na kolumnach 4 ohm.

Do autora. Space przy ZG40C to kaszana. Warto kupić ZG. Tylko, że w ładnym stanie, bezwzględnie na oryginalnych głośnikach
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Space przy ZG40C to kaszana.
    W pełni potwierdzam. To tak jakbyś wybierał pomiędzy golfem i maluchem z tego samego rocznika. To prawda, że niektórzy uważają VW golfa za auto dresiarskie, prawdą jest że jest sporo lepszych aut. Ale porównanie z 126p wypada jednoznacznie.
    Jeżeli ZG40C są w dobrym stanie, to w rozsądnych rękach są to kolumny niezniszczalne. Nietrudno wskazac coś lepszego, ale mają one swoją wartość i klasę. Space to najsłabsza wersja 20 cm głośnika w małej, zamkniętej obudowie. Obudowa ZG40c ma ponad 40 dm² i to wystarcza do 25cm głośnika z MB. Przypominam, że gdn25/40/1 ma solidny duży magnes i fr=30Hz, a głośnik w space 45Hz i sporą wartość Qts, co objawia się dużą ilością paskudnego, wysokiego "basu".
  • Poziom 11  
    Mam prośbę. Niech ktoś z posiadaczy kolumn Zg40C poda ich wymiary. Na stronie ze sprzętem unitry znalazłem, że mają one mieć wymiary 570x350x250 mm. Natomiast te nad którymi się zastanawiam mają 640x420x280mm. W zasadzie to ja powiedziałem gościowi ze sklepu,że to są Zg40 (on twierdził że mają 60W). Błąd na stronie unitry czy ja oglądam coś innego tonsila? Czy zg40 z bierną miały trochę większe wymiary? Jest na nich tylko tabliczka z wykresem z komory i impedancja, a z tyłu kolumn ślad po naklejce.
  • Poziom 30  
    Zewnętrznie 640X420X280 i na tabliczce znamionowej jest 40W RMS
  • Poziom 25  
    Jeśli zg40c to napewno tylko i 40w I niech ten gość ci kitu nie wciska chyba ,że wsadził tam inne głosnik basowy ;)
  • Spec od sprzętu Unitra
    Jak masz okazję to kup Zg40C ale 4Ω jak do Radmora.Orginalne ładnie z nim współpracują mają potężny basior i wysoką efektywność.
  • Poziom 43  
    40W, ale ja bym spokojnie dał im 60W, miałem inne kolumny, tyle, że pracował tam inny GDN 25/40 w obudowie zamkniętej i na oznaczeniu było ZGB 60... wysokotonowy był mocniejszy - GDWK 9/80. Średniak był tam GD 12/5.
  • Poziom 11  
    Wreszcie trafiłem na ZG40 w wersji 4ohm. Podłączyłem do radmora 5102 i kontur przestał być potrzebny. Naprawdę łaaadny dźwięk.