Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o pilot nie RC5

03 Wrz 2002 23:01 3791 7
  • Poziom 31  
    Cze czy ktoś wie jak zdekodować dane z pilota firmy Technics. Typ pilota RAK-SUA02WH. Od mojej wieży i właśnie dlatego muszę umieć go rozkodować potrzebny mi układzik do wyłączania kilku innych urządzeń podłączonych do wieży jest na nim taki jeden guzik który wyłącza wszystkie segmenty wieży chcę zrobić tak że po naciśnięciu tego guzika mikroprocesor zaczeka 10-20s poczym wyłączy przekaźnik i odłączy od sieci wszystko (także wieżę) oprócz siebie samego oczywiście po naciśnięciu innego rzadko a właściwie wcale nie używanego włączy się albo nawet na tym samym zrobię tylko cały problem w tym że nie wiadomo w jakim standardzie pilot chodzi wiadomo za to że na 100% nie jest to RC5 bo by było za łatwo :(
  • Relpol przekaźniki
  • Serwisant
    Kiedyś w EP był publikowany układ SAA czy SDA czy jakiś inny nie pamiętam symbolu, którego nalezało zaprogramować zworkami na zewnątrz i mozna było przez niego sterować np. żaluzjami w pokoju, ustawiało sie to pod nie uzywany klawisz, gdzieś bym znalaźł opis, ale nie mam skanera, więc i tak bym nie przesłał.Mam znalaźłem mała poprawka gazeta Elektronika dla wszystkich układ SAA3049,Artykuł sie nazywa Kod RC-5 praktyczne wykorzystanie.
  • Poziom 28  
    Wezme jakis pilot technixa i zbadam .
    Jesli to format podobny do pilotow od satki (amstrad)
    To cos moge pomoc
    Albo wez nagraj mi sygnal z tego pilota i mi wyslij bedzie szybciej

A wogule jesli skoro to ma byc jakis przycisk przytrzymany, to nie trzeba sie bawic w dekodowanie systemu.
    przeciez wystarczy, zeby procek zliczal paczki impulsow
    powiedzmy taki algorytm:
    jest paczka o dlugosci <dluzsza od and krutsza od > wtedy idz dalej

jest paczka (krotsza) <jak wyzej> zlicz i idz dalej, jak nie (przerwana transmisja albo cos nie tak :) wszystko od nowa)

dalej zlicznaie paczek (bo dlugo trzymasz jakis przycisk)

jesli iles paczek to wykonaj costam

oczywiscie jest to sposob bardzo niewygodny i prymitywny. (przy podglasnianiu sprzetu jak przytrzymasz volume za dlugo to ci sie wylaczy :)

Sposob w jaki ja sie rozprawilem z pilotem w standardzie (wylecialo mi z glowy, ale nie rc5 napewno tylko taki popularny standard w wielu pilotach do tv jest, w pilocie do karty TV AVER tez) to probkowanie sygnalu z odbiornika, i porownywanie z wzocami bajtow.
    Najwiekszy problem (w bascomie) byl z dobraniem opoznien ale dalo rade dzieki NOP (bardzo lubie ta instrukcje choc taka leniwa)

Oczywiscie prawidlowo nalezalo by to zrobic calkiem inaczej, ale skoro dziala, to poco komplikowac sobie zycie

pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Jak mam ci nagrać sygnał z pilota? Podłączyć odbiornik podczerwieni do karty dźwiękowej? Co do sposobu jaki podałeś to mi się nie sprawdzi ze względu na tę głośność.
  • Poziom 28  
    podlacz odbiornik (tmfs) do karty
    i zarejestruj kilka paczek
    porownam w tedy i bedzie (mniej wiecej) wiadomo czy to ten standard czy inny
  • Poziom 31  
    OK. Nagram tylko pytanie czy to da się zakodować na MP3 czy musi zostać w wav?
  • Poziom 14  
    podlacz odbiornik tfms do oscysoskopu i zobacz jak wyglada sygnal, zwroc
    uwage na czysy trwania poszczegolnych stanow (policz je), zobacz czym
    roznia sie poszczegolne rozkazy i na koniec napisz program z timere, ktory
    po odebraniu pierwszego impulsu uruchamia timer i na jego przerwanie
    probkuje wejscie i okresla kod rozkazu
  • Poziom 31  
    Już dawno bym to zrobił gdybym miał oscyloskop :( :( :(