Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czerwone paski szerokości 3mm Sony KV-C27

02 Sie 2007 15:15 1200 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam od 20 lat sony kvc 27, od jakiegoś czasu pojawiły się czerwone poziome paski szerokość około 3mm na całej wysokości, widoczne w tle. Przeszukałem posty i zrobiłem co następuje:
    1. kondensator 10 uF c710 wymiana
    2. Przelutowanie płytek
    3. Zamiana miejscami tranzystorów wizji
    4. Szukanie punktu potencjometrem SCRN przy zmniejszeniu napięcia jakby było ich mniej,ale po wyłączeniu obraz nie startuje, w drugą stronę znacznie gorzej i pojawiają się cieńkie paski powrotu.
    Kineskop świeci nadal jasno, kolory jak na przebieg Ok.
    Czy TV umiera śmiercią naturalną, czy może jednak usterka :?:
  • Poziom 26  
    kino złom
    szybko krótko i na temat
  • Poziom 2  
    Witam
    Włączyłem TV, jak co dzień, ale tym razem zachował się zupełnie inaczej :cry:

Zaiskrzyło się koło żarzenia obraz zrobił się niebieski i ciemny, pokazały się też cienkie niebieskie linie powrotu, żarzenie zaczęło świecić jak mała żarówka, po czym TV się wyłączył. Nie załączał się przez jakieś 5 min. potem ruszył, ale niestety z usterką, teraz strzela koło żarzenia od czasu do czasu. Sprawdziłem płytkę wzmacniacza wizyjnego, wszystkie elementy sprawne. Schematu brak. Proszę o sugestie i pomoc.

Moderowany przez obcy7:

Przeniosłem z TV i scaliłem. Proszę przeczytać regulamin, zwłaszcza pkt 10.1 i 10.5 a także w odpowiedzi na PW - p. 8.1. Ponieważ powielanie tematów jest notoryczne i nie pomagają upomnienia - ostrzeżenie #1

• Poziom 24  
    przykre,ale muszę tak napisać:
    miałeś telewizor
    kinolek"umarł"
    w sony- nie nowość!
    pozdr,