Witam.
Philips 21" AA5, dokładnego modelu nie znam bo brak kartki na tylnej ściance.
W czasie burzy był wyłączony wyłącznikiem sieciowym oraz odpięty od anteny. Dostał od strony sieci - jest ślad przeskoku iskry na druku przy rezystorach 3549, 3550.
Przetwornica startuje, odchylanie H też, napięcia wszystkie w normie (jedynie napięcie na wzmacniacze wizji wynosi 103V, na schemacie mam podane dwie wartości - 173V a w nawiasie właśnie 103V więc nie wiem jak to rozumieć).
Widać zielony poziomy pasek, brak reakcji na pilota, brak fonii, dioda nie świeci.
Znalazłem przepalony bezpiecznik 1640 100mA ,powód - uszkodzona pamięć. Po wyjęciu pamięci i wymianie bezpiecznika pasek zniknął, widać go dopiero po podniesieniu UG2 i jest biały, dioda się zapaliła. Telewizor nadal nie reaguje na pilota. Wstawiłem nową, czystą pamięć i bez zmian. Wyczytałem na forum że procesor powinien sygnalizować błyskami diody błędy, a w tym przypadku pamięć wymontowana a dioda i tak świeci. Proszę o podpowiedzi jak to ugryźć żeby nie iść w niepotrzebne koszty. Wg mnie procesor do wymiany, ale może się mylę ... Oczywiście zasilanie ma prawidłowe.
Z góry dziękuję za wszystkie cenne podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Philips 21" AA5, dokładnego modelu nie znam bo brak kartki na tylnej ściance.
W czasie burzy był wyłączony wyłącznikiem sieciowym oraz odpięty od anteny. Dostał od strony sieci - jest ślad przeskoku iskry na druku przy rezystorach 3549, 3550.
Przetwornica startuje, odchylanie H też, napięcia wszystkie w normie (jedynie napięcie na wzmacniacze wizji wynosi 103V, na schemacie mam podane dwie wartości - 173V a w nawiasie właśnie 103V więc nie wiem jak to rozumieć).
Widać zielony poziomy pasek, brak reakcji na pilota, brak fonii, dioda nie świeci.
Znalazłem przepalony bezpiecznik 1640 100mA ,powód - uszkodzona pamięć. Po wyjęciu pamięci i wymianie bezpiecznika pasek zniknął, widać go dopiero po podniesieniu UG2 i jest biały, dioda się zapaliła. Telewizor nadal nie reaguje na pilota. Wstawiłem nową, czystą pamięć i bez zmian. Wyczytałem na forum że procesor powinien sygnalizować błyskami diody błędy, a w tym przypadku pamięć wymontowana a dioda i tak świeci. Proszę o podpowiedzi jak to ugryźć żeby nie iść w niepotrzebne koszty. Wg mnie procesor do wymiany, ale może się mylę ... Oczywiście zasilanie ma prawidłowe.
Z góry dziękuję za wszystkie cenne podpowiedzi.
Pozdrawiam.