logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens AX72 - jak uratować telefon po przerwanym flashowaniu?

mahcin 05 Sie 2007 23:38 1512 13
REKLAMA
  • #1 4149805
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    witam
    Wgrywałem soft winswupem, szturchnąłem, rozłączyłem kabel:(

    Tel teraz się nie włącza.
    Jak go odratować i czym?

    pzdr
  • REKLAMA
  • #2 4149824
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 4149832
    tele_sim
    Poziom 33  
    Posty: 2608
    Pomógł: 201
    Ocena: 217
    U nas za 25zł :) martech.

    Próbuj innym programem, lub tnji TP
  • #4 4149846
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #5 4149914
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    oki, jest już teraz tak że wgrałem full flasha i tel się włącza i wyłącza, jak go przeliczyć ? tzn skey itp?
  • REKLAMA
  • #6 4149923
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 4149942
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Start...
    Loading BootsModel(AX75)...
    Sending StartBoot Ok.
    Sending MainBoot Ok.
    Com1 115200 BAUD: Ok.
    SIEMENS AX72 lg91 Sw01
    Soft FlashID: 0001/2221
    FlashID: 0001/227E-2221-2201
    Flash Size: 16Mb, WriteBuffer: 32 bytes
    Region(1): Blocks 128, Size 128Kb
    Start EEPROM segments at addres 0x7A0000
    FSN: 39E8058F -> PhoneID: 8F05E839
    OTP IMEI: 359229002742130
    HASH: 532385012A0EC26B539AF74722ACFD80
    Use OTP IMEI: 359229002742130
    USE SKEY: 12345678
    *#0000*12345678# - Network Lock
    *#0001*12345678# - Service Provider Lock
    *#0002*12345678# - Corporate Code
    *#0003*12345678# - Phone Code
    *#0004*12345678# - Network Subset Lock
    *#0005*12345678# - Only Sim
    Read BCORE addr: 0x800000 size: 0x020000...
    Error Read Flash block 0x800000 size 0x004000!




    taki błąd, co to może być? Flash cały się wcześniej wgrał
  • #8 4149943
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2927
    Pomógł: 377
    Ocena: 96
    Serwisant GSM napisał:
    a co wy pierdolicie za farmazony !!!!!!!
    trochę pokory koleś
    Cytat:
    nozem do tapet wystarczy przeciac ta sciezke od kulki T9 byle nie za gleboko
    a jak przejedzie linie obok.. to co??
    Cytat:
    nie trzeba zadnego zajebanego mulem martecha ktory kosztuje prawie 2.000 PLN
    gdzieś ty widział martecha za 2 koła??
    Cytat:
    sam mam serwis gsm
    gratulacje !! ale sorry.. nie poszedł bym do Ciebie
    Cytat:
    martecha ni kupuje bo i po co jak mozna to robic samym kablem
    dla supportu , wiesz ile tam flashy leży ?? pewnie nie.. zreszta kiedyś też tak myślałem że sam kabelek wystarczy, tylko zamiast 2 godzin spędzonych nad naprawą np.C65 z uwalonym bootcore i pomieszanym IMEI, z martechem zajmuje mi to raptem ok 25 minut
    Cytat:
    zamiast wydac 2 tysiace na martecha to wole przez miesiac sobie na panienki pochodzic do agencji
    na trasie trochę mniej kosztują :) zaoszczędzisz trochę
  • REKLAMA
  • #9 4149963
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #10 4150011
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    tak, ale mimo nie zaznaczenia...po wgraniu dalej to samo:(

    Jak to obejść?

    Tel teraz tylko mrugnie
  • #11 4150047
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Podejdz do ktoregokolwiek kolegi majacego Martecha, 100% skutecznosci naprawy. Polecam !!! Własnie po to sie ma martecha - praca przyjemna i bezpieczna, porownywalna do jazdy rolls roycem. Szkoda tylko ze coraz mniej telefonow przychodzi do serwisu. Martech = najwieksza baza flash dla obsługiwanych modeli + komfort i satysfakcja. Poszukaj jakiejs moze uzywki z allegro tylko w wersji full a nie ''lights'', odrobi sie jeszcze nie raz, bo siemensy do bezawaryjnych telefonow nie naleza.

    Pozdrawiam
  • #12 4150321
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Tak wiem, planuje sobie w niedalekiej przyszłości taki zakup...a tego siemensa...zrobiłem...klikałem, klikałem, aż zaskoczyło, i..zamiast 6godzin byłoby 15min martechem
  • #13 4151595
    AxeMan
    Poziom 24  
    Posty: 733
    Pomógł: 58
    Ocena: 12
    Której wersji Jokera używasz ?
  • #14 4153253
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    v3.5.6

Podsumowanie tematu

✨ Po przerwanym flashowaniu telefonu Siemens AX72 za pomocą programu WinSwup telefon nie uruchamia się prawidłowo. Możliwe rozwiązania obejmują wgranie pełnego flasha (full flash) programem Joker, z opcją recalculacji kluczy (recalculate all keys) i użyciem opcji "use opt imei". Problem może wynikać z uszkodzenia bootcore, szczególnie jeśli podczas flashowania była zaznaczona opcja "protect bootcore". W takim przypadku zaleca się ponowne wgranie full flasha bez tej opcji. Alternatywnie, naprawę można powierzyć serwisowi GSM wyposażonemu w narzędzie Martech, które oferuje szybką i skuteczną naprawę, choć wiąże się z kosztem około 25-40 zł. Użytkownicy podkreślają, że Martech posiada największą bazę flashy i zapewnia komfortową obsługę, co znacznie skraca czas naprawy w porównaniu do samodzielnych prób. W dyskusji pojawiła się także informacja o wersji programu Joker używanej do flashowania – v3.5.6.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA