logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens A70 nie łapie sieci po flashowaniu Jokerem – co zrobić?

stojann 08 Gru 2007 16:22 1302 14
REKLAMA
  • #1 4565738
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    witam
    mam problem flashowałem simensa a70 wyskoczył błąd i nie chciał się włączać jak próbowałem wgrać flasha to za którymś razem załapał, jest plmenu ale nie łapie sieci wgrywałem już 2 razy i to samo co może być przyczyną ? wgrywałem jokerem
  • REKLAMA
  • #2 4565873
    AxeMan
    Poziom 24  
    Posty: 733
    Pomógł: 58
    Ocena: 12
    Sprawdź w Jokerze dając recalculate all keys jaki masz ID Flash'a:
    A70-Soft FlashID: 0001/221D albo
    A70-Soft FlashID: 0001/220C.
    Jak podasz to ci fulla odpowiedniego podeślę.
  • #3 4566375
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    FlashID: 0001/227E
  • REKLAMA
  • #4 4566411
    KamBys
    Poziom 23  
    Posty: 805
    Pomógł: 32
    Ocena: 39
    no to raczej flash wywalony sadzac wg numerka
    chyba ze joker jakos inaczej ID odczytuje
  • #5 4566423
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    ale jak wgrywam inny flash np: 221D to telefon się wogóle nie włącza :/
  • REKLAMA
  • #6 4566425
    KanekS
    Poziom 29  
    Posty: 1609
    Pomógł: 111
    Ocena: 40
    rozbierz telefon odczytaj czy flash to AMD czy Intel, i wgraj odpowiedniego fullflasha i tyle

    nie wierz Jokerowi bo nie zawsze dobrze odczyta, lepiej sprawdzic osobiscie wersje pamięci
  • #7 4566429
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    ok zaraz sprawdzę

    Dodano po 5 [minuty]:

    AMD mam

    Dodano po 1 [minuty]:

    czyli którego mam wgrać ?
  • #8 4566744
    AxeMan
    Poziom 24  
    Posty: 733
    Pomógł: 58
    Ocena: 12
    Wrzuć cały log.
  • #9 4568705
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    FlashID: 0001/227E
    EEP IMEI: 35647000*********
    FSN: D8DC2B21 -> PhoneID: 212BDCD8
    SIEMENS A70 lg98
    HASH: AFD5BE07C5A9489DB7C37E90F021F42A
    OTP IMEI: 35647000********
    Boot terminated.
    Calk Skey...
    BOOTKEY: 0ECB713BC5BCD5F23B58F77F84D07DE0
    SKEY: 79103265

    mam tak i jest zasięg ale nie ma polskiego menu a co mam wgrać żeby było plmenu ale żeby też był zasięg
  • #10 4568744
    morgan_exe
    Spec od GSM
    Posty: 5513
    Pomógł: 332
    Ocena: 115
    swupa kolego, chyba 'niedzielny gosc' jestes ze o takie rzeczy pytasz ;)
  • REKLAMA
  • #11 4568755
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    nigdy nie robiłem siemensów :/ kiedyś trzeba się nauczyć :)

    Dodano po 13 [minuty]:

    swupa robie i przy 9% wyskakuje "Aborting due to transmission-error" i tak za każdym razem i telefon już się nie włącza
  • #12 4568888
    AxeMan
    Poziom 24  
    Posty: 733
    Pomógł: 58
    Ocena: 12
    Nie wiem którą wersję oprogramowania masz. Mam sam langpack pod Jokera, jak chcesz to wrzucę.
  • #13 4568892
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    AxeMan jak możesz to wrzuć, będe bardzo wdzięczny
  • Pomocny post
    #14 4568946
    AxeMan
    Poziom 24  
    Posty: 733
    Pomógł: 58
    Ocena: 12
    To jest pod wersję SW v32. Dołączam też polski T9.
    Załączniki:
    • Langpack+PLT9.rar (284.22 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #15 4569030
    stojann
    Poziom 15  
    Posty: 210
    Ocena: 5
    ok działa jest pl menu i jest zasięg dzięki

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy telefonu Siemens A70, który po flashowaniu programem Joker nie łapie sieci i nie wyświetla polskiego menu. Użytkownik uzyskał FlashID 0001/227E, co wskazuje na uszkodzony lub nieodpowiedni flash. Zalecane jest rozebranie telefonu i sprawdzenie, czy pamięć flash jest typu AMD czy Intel, aby wgrać właściwą wersję oprogramowania. Joker może błędnie odczytywać FlashID, dlatego lepiej zweryfikować wersję pamięci manualnie. Po wgraniu odpowiedniego pełnego flasha dla pamięci AMD i wersji oprogramowania SW v32, wraz z polskim langpackiem i polskim słownikiem T9, telefon odzyskał zasięg i polskie menu. W trakcie próby wgrywania flasha pojawiał się błąd "Aborting due to transmission-error" przy 9%, co powodowało, że telefon się nie włączał. Ostatecznie poprawne oprogramowanie i dodatki przywróciły pełną funkcjonalność urządzenia.
REKLAMA