Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMSTRAD SRX 300, tani zestaw

06 Sie 2007 11:09 1421 10
  • Poziom 10  
    Witam, na samym poczatku uprzedzam ze w ogole nie mam o tym pojecia i jestem totalnym laikiem, prosze o wyrozumiałość. Sprawa jest taka: potrzebuje anteny, tylko zastanawiam się jaką wybrać tzn. chcę najtańszym kosztem odbierać nastepujące programy: TVP1,2,3,TVN,POLSAT w dobrej jakości... zastanawiam się nad zwykłą anteną pokojową (np. takie coś: http://allegro.pl/item218703709_najskuteczniejsza_antena_tv_pokojowa_zewnetrzna.html)
    ... ale potem spostrzegłem na allegro że można bardzo tanim kosztem kupić zestaw satelitarny tylko że nie wiem czy z moją kasą to będzie możliwe (do 100 zł niestety ;/ ...) ... widziałem tuner+konwerter za 30zł (http://allegro.pl/item221333531_tuner_amstrad_srx_300_konwekter_gratis.html)
    ... a do tego jakaś czasza np. 65 cm http://allegro.pl/item220692279_czasza_65_cm_ocynkowana_tv_sat_tv_n_polsat_promoc.html
    Czy do tego miałbym jeszcze coś dokupic aby mieć cały zestaw satelitarny i które rozwiązanie jest lepsze aby oglądać w dobrej jakości powyższe programy?
  • Poziom 39  
    Jest to stary tuner analogowy. Za jego pomocą nie odbierzesz żadnego polskiego programu, za wyjątkiem TVN (chyba jeszcze nadają analogowo, lecz niedługo nie będzie nawet tego programu). Nie zawracaj sobie nim głowy!
    Kup tuner cyfrowy (FTA). W tym przypadku także nie będzie możliwości odbioru niektórych programów polskojęzycznych, np. TVP1, TVP2, prawie wszystkich z grupy TVN, POLSATU (za wyjątkiem POLSATU2) ponieważ są kodowane.
    Rozwiązaniem jest zestaw np. Cyfrowego Polsatu lub Cyfry+ ale to są koszty miesięcznego abonamentu.
  • Poziom 10  
    a co z tą anteną pokojową? Czy warto ją kupić? Będe odbierał te programy? Jeżeli nie, to jest jakaś inna, tania możliwość odbioru tych programów?

Aha... znajomy ma zestaw satelitarny tuner+czasza i odbiera pięknie TVP1,2,3 , POLSAT, TVN, a nawet 4... czy za 200 zł dostane coś co by dało rade to odebrać? (cały komplet z czasza itd...)
  • Poziom 39  
    W "tradycyjny" sposób nie ma możliwości za pomocą odbiornika satelitarnego odebrać TVP1, TVP2, Polsatu...
    Oczywiście nie mówimy o platformach typu "Cyfrowy Polsat", "Cyfra+", "n" (abonament).
    Co do anteny pokojowej, to nawet nie wiemy gdzie mieszkasz i jaka jest odległość do nadjnika TV.
  • Poziom 10  
    moze najlepiej zrobic tak: kupie jakas antene pokojowa na TVP1,2,3 POLSAT i TVN oraz kupie tuner z czaszą dla pozostałych programów, tylko czy idzie sygnał z tych dwóch anten połączyć abym nie musiał np. przełączać kabli za telewizorem aby obejrzeć programy z tego i z tego?

...Na tunerze analogowym nie bede mógł odebrać polskich programów?
  • Poziom 39  
    Antenę pokojową możesz podłączyć do tunera satelitarnego (modulator) a kabel antenowy z tunera do telewizora. W ten sposób nie będziesz musiał przełączać przewodów. Czy telewizor oprócz wejścia antenowego ma jakieś inne (EURO, cinch) ?
    Za pomocą analogowego tunera satelitarnego odbierzesz bardzo mało stacji TV, żadnego polskiego programu nie odbierzesz. Lepiej kup choć najtańszy tuner cyfrowy.
  • Poziom 10  
    EURO mam, na Allegro wypatrzylem nawet tuner cyfrowy za 60zł więc raczej sobie go kupie, tylko że czym on się różni od tych drogich tunerów? Zapamięta mniej programów? Chciałem się jeszcze spytać czy tak ogólnie bardziej opłaca sie kupić antena pokojowa która stoi koło telewizora czy lepiej kupić popularną siatkówkę i zamontować na dachu? Jeżeli położenie ma znaczenie to kupie sobie obydwie i sprawdze która jest lepsza bo mam taką możliwość ale wolałbym od razu wiedzieć, jeżeli to jest oczywiste do stwierdzenia...
  • Poziom 39  
    Antena pokojowa nigdy nie zapewni takiego odbioru jak zewnętrzna.
  • Poziom 10  
    a jak z tym tunerem cyfrowym? Za tani aby był porządny?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie wiemy nawet jakiej firmy jest to cudo. Na Allegro jest dużo tanich tunerów!
  • Poziom 10  
    Ale nie chodzi mi o coś konkretnego, pytam sie tylko czy w takiej cenie (około 60zł) idzie w ogole kupić coś co sie nie rozleci i bedzie w miare porządne, czy jednak musze troche kasy dołozyc