Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana głośników w Renault Clio 2003r

06 Aug 2007 15:18 9471 18
  • Level 9  
    Mam pytanko czy przy pomocy tego głośniczka (dwóch) poprawi sie dolna częstotliwość ?? Nie moge niestety zmontowac tuby w bagażniku
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 27  
    Nie.
    Napisz jeszcze gdzie chcesz je zamontować jakie masz pieniążki i jaki rozmiar wchodzi w gre bo jeżeli 130mm to nie oszukując nikogo wiele basu z tego nie będzie.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 34  
    Witam.
    Jest to głośnik 130mm, więc głębokiego basu się nie spodziewaj, powiedział bym nawet że będzie gorszy niż z zamontowanych w drzwiach 165mm.
  • Level 9  
    Auto to Renault clio 2003 w Bagażniku w fabrycznym miejscu na głośniki. reszta to znaczy radio i głośniki fabryczne
  • Level 34  
    Tego typu głośniki zagrały by jako takim basem w specjalnej obudowie typu kick-panel, czyli w małej objętości skrzyni, ale wówczas potrzebne są do nich parametry T-S
    W fabrycznych miejscach z tyłu, gdzie obudową dla nich będzie cała powierzchnia bagażnika nie uzyskasz wymaganego przez ciebie brzmienia.
  • Level 14  
    żeby był lepszy basik w aucie to:

1: drzwi wygłuszone
    2: dystanse mdf pod głośniki
    3: szczelnie oklejone drzwi
    4: głośniki przynajmniej 165mm
    5: najlepiej podpiąć pod wzmacniacz

Z małych głośniczków nie wyciśniesz mocnego basu i nie ma co ukrywać

Pozdrawiam
  • Level 29  
    Mooshromx wrote:
    żeby był lepszy basik w aucie to:

1: drzwi wygłuszone
    2: dystanse mdf pod głośniki
    3: szczelnie oklejone drzwi
    4: głośniki przynajmniej 165mm
    5: najlepiej podpiąć pod wzmacniacz

Z małych głośniczków nie wyciśniesz mocnego basu i nie ma co ukrywać

Pozdrawiam

To chyba nie słyszałeś dobrego systemu przedniego :wink: Odpowiednia aplikacja i mozna uzyskac tyle bassu co z suba 10"
  • Level 14  
    Głośniczki powiedzmy 13cm i bas większy niż z suba 10" no nie wiem w subie większa powierzchnia membrany i wychyl spory czego małe głośniki nie zapewnia
  • Helpful post
    Level 29  
    Mooshromx wrote:
    Głośniczki powiedzmy 13cm i bas większy niż z suba 10" no nie wiem w subie większa powierzchnia membrany i wychyl spory czego małe głośniki nie zapewnia

Sorki miałem na mysli dobre 16,5cm. Wczoraj słyszałem cos z wyzszej seri PHASE 13cm i kopały całkiem zdrowo :D
  • Level 9  
    a mam jeszcze jedno pytanie ??? czy tego typu głosniczek może być podpiety po fabryczne radio w Clio 2003 r
  • Level 34  
    Może być podpięty pod radio, ale wówczas rewelacji już żadnej się nie spodziewaj
  • Moderator of CarAudio
    Nie doczytałeś ,że z 13cm głośników basu nie będzie?Po co kupować takie głośniki ,jak i tak po zamontowaniu stwierdzisz ,że to nic nie dało? Kup jakieś 20cm i będzie duuuuuużo lepiej ...ale tylko jeśli już KONIECZNIE chcesz ładować głośniki z tyłu.
  • Level 9  
    chodzi o to ze nie moge nic dać do bagażnika a w drzwi wchodza tylko 13 :/ :(
  • Level 34  
    Standardowo wchodzą 13, ale sprawdź czy niewielkim nakładem pracy da redę zamontować 165mm, do tego służą dystanse z MDF-u
  • Level 22  
    Mam clio. Zadnych dystansów nie trzeba. Wystarczy wykręcić stare głośniki, następnie obciąć daszek który jest w środku drzwi, a następnie poprostu powiększyć dzórę. Pod tym plastikiem do którego jest przykręcony głośnik jest jeszcze blacha, Musisz ten plastik obciąć ale nie za bardzo, obetnij tak by głośnik wszedł do środka (chodzi mi o magnes i blache na której jest dolny resor) Potem wiercisz dzórki w tej blasze no i przykręcasz głośnik. Mam clio z 98r. Robota na 3 godzinki, mi zajeło to dłużej ponieważ długo zastanawiałem się jak to zrobić, ale jak jest już sposób to idzie szybko. Pozdrawiam, żałuj że nie możesz mieć suba w bagazniku, clio to bardzo fajny akustycznie wóz do basiku:) Pzdr
  • Level 9  
    dobra a teraz tak czy jak bym zamontował 160 mn głosniczki czy mi radio to uciągnie
  • Level 22  
    Hmm no cieżko taki bas wyciągnąć z radia, ja np Mam radio Pioner 4800 i jeżeli będziesz miał np HElixy blue 62 tak jak ja to będziesz musiał wybrac głośna muzyka czy bas... Dlatego też jeżeli masz głośniki pod radiam to najlepiej wyciągać z nich tylko średnie i wysokie tony a niskie zostawić subowi. Ja na głośniki daje hpf, czyli odcinanie basu przez co głośniki graja bardzo głośno ale nie pierdza. Pzdr
  • Level 9  
    głosnośc w aucie jest wystarczająca chciał bym tylko poprawic jakos basu nie musi być mocny zeby szyby latały to może jakąs zwrotnice dac na przednie głosniki w drzwiach i o sprawie