Witam
Mam programator z zestawem uruchomieniowym STK-200, ale jak się robi jakiś projekt autonomiczny, to ciężko ciągle uP przekładać, więc pomyślałem, że sobie skręcę prosty programator ISP, żeby tylko podpinać w celu zaprogramowania, np. taki:
http://slacklist.olek.waw.pl/smietnik/programator/index.html
Złożyłem to dokładnie tak, sprawdzałem już ze 3 razy
, a problem jest następujący:
Z samym programatorem napięcie na VCC jest c.a. +1.3V, co czasem jest za mało, żeby zaprogramować ( avrdude wywala error), więc podłączam zewnętrzne źródło ~5V i na VCC mam.....+3,8V, dodam ze jak jest sam programator i same źródło, to polaryzacje są zgodne, więc nie mam pojęcia o co biega, może Wy wiecie?
Efekt jest taki, ze niby avrdude go programuje, errorów nie wywala, ale program nie śmiga, co tez mnie dziwi.
Mam programator z zestawem uruchomieniowym STK-200, ale jak się robi jakiś projekt autonomiczny, to ciężko ciągle uP przekładać, więc pomyślałem, że sobie skręcę prosty programator ISP, żeby tylko podpinać w celu zaprogramowania, np. taki:
http://slacklist.olek.waw.pl/smietnik/programator/index.html
Złożyłem to dokładnie tak, sprawdzałem już ze 3 razy
Z samym programatorem napięcie na VCC jest c.a. +1.3V, co czasem jest za mało, żeby zaprogramować ( avrdude wywala error), więc podłączam zewnętrzne źródło ~5V i na VCC mam.....+3,8V, dodam ze jak jest sam programator i same źródło, to polaryzacje są zgodne, więc nie mam pojęcia o co biega, może Wy wiecie?
Efekt jest taki, ze niby avrdude go programuje, errorów nie wywala, ale program nie śmiga, co tez mnie dziwi.