logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odblokować ATMEGA8 po zablokowaniu lock bitami w Pony Prog?

adrian408 07 Sie 2007 16:59 1970 3
REKLAMA
  • #1 4155019
    adrian408
    Poziom 16  
    Posty: 253
    Pomógł: 5
    Ocena: 8
    Zablokowałem Atmega8 lock bitami używając Pony Prog. Jest taki problem że zablokowałem ją w taki sposób, że wogóle nie "widzi" jej programator. Co mam zrobić??? Mikroprocek jest do wyrzucenia???
  • REKLAMA
  • #2 4155065
    janek1815
    Poziom 38  
    Posty: 4513
    Pomógł: 372
    Ocena: 1060
    Zalezy co zablokowales. ? Mogles wylaczyc ISP tutaj potrzebny jest programator rownolegly podobnie jak w wylaczeniu koncowki RESET ktora ma byc zwyklym pinem I/O. Druga opcja to zla konfiguracja taktowania procka i moze wystarczy dolaczyc niewielki generator do wejsc AT8 lub dolaczyc kwarc +kondki
  • REKLAMA
  • #3 4155519
    nolab
    Poziom 13  
    Posty: 120
    Pomógł: 1
    Ocena: 9
    też miałem z tym problem.
    najprościej kup nową ATmege...
    najlepiej na allegro bo można kupić kilka sztuk naraz tanio :)
    i nie baw sie fuse i lock bitami.. no chyba że będziesz dokładnie wiedział co robić
  • #4 4156532
    BoskiDialer
    Poziom 34  
    Posty: 1530
    Pomógł: 353
    Ocena: 42
    Samymi lock bitami nie da się zablokować procesora - co najwyżej odczyt. Charakterystyczne przy zablokowaniu odczytu jest sygnatura 0x000102 (bajt adresu z polecenia odczytu który przeszedł przez cały rejestr przesuwany w procku). W takim wypadku trzeba zmusić programator do zignorowania sygnatury i wymazać procka - to jest jedyna metoda na skasowanie lock-bitów.
REKLAMA